Skocz do zawartości

Niedziałająca usługa Instalator modułów systemu Windows


stefan86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem, że od jakiegoś czasu Windows 7 przestał mi się aktualizować - nawet baza defendera. Wyszukiwanie aktualizacji kończy się błędem: 80080005. Screen w załączeniu

 

To dało mi impuls aby w końcu go zaktualizować do Windows 10, jako że mam parę programów, skonfigurowanych pod siebie, to postanowiłem zrobić instalację w trybie aktualizacji. Niestety po etapie kopiowania się plików, instalacja przerywa się błędem "Instalacja systemu Windows 10 nie powiodła się". Instalacja z oryginalnego nośnika więc to nie stanowi problemu. Chciałem zrobić naprawczą instalację Windows 7 w miejscu, czyli po prostu też instalacja jako aktualizacja, ale również kończy się tym błędem.

 

Co zrobiłem:

 

1) SFC /scannow kończy się komunikatem:

 

"Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie może uruchomić usługi naprawczej."

 

2) Checkdisk z parametrami /r i /f

 

Nie wykrywa żadnych błędów.

 

3) Antywirus i wszystkie zbędne programy odinstalowane.

 

4) W msconfig, z automatycznego uruchamianie wyłączne wszystko prócz usług Microsoft.

 

Zauważyłem jednak że usługa "Instalator modułów systemu Windows" - Trustinstaler nie działa i nie da jej się uruchomić, kończy się błędem. Screen w załączeniu. Wyczytałem że bez działania tej usługi nie ma opcji aby zainstalować aktualizację czy właśnie zaktualizować system do nowej wersji.

 

5) Z tego tematu dodałem wpisy do rejestru (FIX.REG)

 

6) Z innego, działającego komputera z Windows 7 Pro x64 przeniosłem (za pomocą linuksa LiveCD) folder servicing. Kopię starego mam.

 

Nic to wszystko nie dało.

 

W załączeniu:

- logi z FRST

- katalog "C:\Windows\Logs\CBS" wygenerowany przez "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu" tu: https://we.tl/t-vxQMTxePJD

 

Proszę o pomoc.

 

EDIT:

 

Przed chwilą przywróciłem kopię mojego folderu servicing i ponownie wykonałem analizę gotowości aktualizacji: https://we.tl/t-E2SEuE8r2U

 

 

1234.png

 

##########################

 

123.png

Addition.txt FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak nie za bardzo rozumiem co to wnosi do tematu. Z tego powodu, że system nie ma wsparcia to przestała działać usługa "Instalator modułów systemu Windows"? Chyba nie :) A właśnie dlatego że skończyło się wsparcie to chcę zaktualizować system do nowszej wersji, a bez działającej tej usługi nie da się. Stąd ten temat z prośbą o pomoc.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jessica napisał:

A czy próbowałeś uruchomić tę usługę?

> START >URUCHOM > wklej lub wybierz services.msc  > znajdź tę usługę > zaznacz ją > po lewej u góry kliknij na Uruchom usługę

U mnie usługę da się uruchomić (na Systemie WIN7).

Nie zmienia to faktu, że żadnych aktualizacji i tak już nie będzie.

 

jessi

 

 

Przecież ten pierwszy screen z błędem to właśnie gdy próbuję ręcznie uruchomić tę usługę.

 

Jak już pisałem, nie oczekuję aktualizacji dla 7. Chcę 7 zaktualizować do 10, a do tego jest potrzebna sprawna usługa "Instalator modułów systemu Windows", a ta jak widać nie chce się u mnie uruchomić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...