Skocz do zawartości

Program (darmowy) do czyszczenia / formatowania dysku przez wyrzuceniem.


moniqa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jaki program polecacie do formatu dysku przed utylizacją? Chcę oczywiście wyrzucić dysk w przeznaczonym miejscu do utylizacji tego typu odpadów, ale wcześniej na wszelki wypadek wolałabym dobrze wyczyścić, żeby uniemożliwić ewentualne odzyskanie danych. Użyłam wbudowanej funkcji Formatuj dysk w Windowsie. Znalazłam rankingi programów do usuwania danych, ale jest tego tyle, że nie wiem który najlepszy i który nie będzie sprawiał problemów ;) Może ktoś kto już używał tego typu oprogramowania podpowie? Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Hej. Windosowe formatowanie wystarczy, pełne formatowanie czyli odznaczyć opcję "szybkie formatowanie". Nadpisuje ono całą powierzchnię partycji i poprzednia zawartość jest niemożliwa do przywrócenia.

 

Inne programy robią to samo tylko lepiej się reklamują.

Jeśli są partycje inne niż windosowe, to najłatwiej wszystkie usunąć, stworzyć nową partycję pokrywającą cały dysk i ją sformatować.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, amp napisał:

Dobrym programem też jest wiertarka...wiercisz dziury i wyrzucasz dysk.😉

 

Na dyski talerzowe owszem, ale na dyski SSD czy pendrivy już nie, bo można wylutować pojedynczy chip pamięci (spośród kilku-kilkunastu) i z niego zczytać jak się człowiek uprze. Trzeba by przewiercić wszystkie chipy a przez obudowę nie widać gdzie są. Wiem, że to mało prawdopodobne, że z utylizacji ktoś wyciągnie przewiercony SSD i będzie poświęcał czas na dekodowane chipów, ale lepsza tu będzie kruszarka całego dysku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...