Skocz do zawartości

Dysk zabezpieczony przed zapisem, brak możliwości formatowania.


moniqa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam Pendrive, którego nie da się ani otworzyć ani formatować. Po wsunięciu do laptopa wyskakuje informacji o konieczności formatu, w momencie próby formatu wyskakuje informacja "Dysk zabezpieczony przed zapisem". Nie ma żadnej fizycznej blokady, próbowałam modyfikować rejestr, ale nic to nie dało. Jakieś pomysły czy pendrive do wyrzucenia? Nie mam tam żadnych danych, od początku jak go dostałam występuje ten sam problem.

(
    Najpierw wejdźmy do edytora rejestru: (klikamy menu start i na dole w linijce do wpisywania: wpisujemy: regedit i klikamy enter lub wciskamy kombinacje klawiszy Windows + R następnie wpisujemy regedit i wciskamy enter.
    Przechodzimy do klucza: Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
    Klikamy dwukrotnie wartość WriteProtect (po prawej stronie) i zmieniamy dane wartości na 0
    Zamykamy rejestr i restartujemy komputer po czym sprawdzamy czy rozwiązanie działa

)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 19.12.2022 o 16:16, Krzesimierz napisał(a):

Spróbuj usunąć partycję i założyć od nowa

 

W windowsie menu start > uruchom (lub klawisz windowsa + r) > wpisz "diskmgmt.msc" i enter > wybierz partycję na pendrivie > prawy przycisk myszy i "usuń wolumin" > kolejno w tym samym miejscu stwórz wolumin > formatuj

 

Przed usuwaniem woluminu upewnij się czy to ten pendrive

 

Niestety nie jestem w stanie nic zrobić z poziomu Zarządzania Dyskami :(

 

Ktoś ma jakiś inny pomysł jak to rozwiązać?

dysk.png
Odnośnik do komentarza

Ten pendrive jest prawdopodobnie błędnie sformatowany, albo w system plików którego Windows nie obsługuje.
Możesz spróbować tego sposobu, często miałem ten sam problem.
 

1. Pobierz GParted - https://downloads.sourceforge.net/gparted/gparted-live-1.5.0-6-amd64.iso
2. Wgraj go na płytę albo jakiegoś pendrive - np. przy użyciu Rufus - https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v4.3/rufus-4.3p.exe
3. Po uruchomieniu komputera z pendrive/płyty powinno wyskoczyć ci okienko programu GParted (zobacz obrazek)
4. Zmień urządzenie - na Linux mają inne oznaczenia niż na Windows, ale pewnie znajdziesz tylko jedno urządzenie o pojemności 8GB.

5. Zaznacz partycję i wciśnij przycisk Delete.

6. Wciśnij przycisk Apply i poczekaj skończy mielić, potem włącz z powrotem Windowsa i sprawdź czy działa.
Untitled.jpg.ec100d3467bb8a7e69c41eceb6ae9556.jpg


Jeśli masz włączone szybkie uruchamianie i nie wiesz jak uruchomić system z pendrive, (nie mam polskiej wersji systemu Windows, więc próbuję zgadnąć jak to może brzmieć) wpisz w wyszukiwarce Windowsa (Win+Q) zaawansowane ustawienia uruchamiania i enter, w oknie Ustawień wciśnij Zrestartuj teraz > Uruchamianie zaawansowane > Uruchom z urządzenia? > USB/Pendrive czy jakkolwiek.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Wiktor241 napisał(a):

Ten pendrive jest prawdopodobnie błędnie sformatowany, albo w system plików którego Windows nie obsługuje.
Możesz spróbować tego sposobu, często miałem ten sam problem.
 

1. Pobierz GParted - https://downloads.sourceforge.net/gparted/gparted-live-1.5.0-6-amd64.iso
2. Wgraj go na płytę albo jakiegoś pendrive - np. przy użyciu Rufus - https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v4.3/rufus-4.3p.exe
3. Po uruchomieniu komputera z pendrive/płyty powinno wyskoczyć ci okienko programu GParted (zobacz obrazek)
4. Zmień urządzenie - na Linux mają inne oznaczenia niż na Windows, ale pewnie znajdziesz tylko jedno urządzenie o pojemności 8GB.

5. Zaznacz partycję i wciśnij przycisk Delete.

6. Wciśnij przycisk Apply i poczekaj skończy mielić, potem włącz z powrotem Windowsa i sprawdź czy działa.
Untitled.jpg.ec100d3467bb8a7e69c41eceb6ae9556.jpg


Jeśli masz włączone szybkie uruchamianie i nie wiesz jak uruchomić system z pendrive, (nie mam polskiej wersji systemu Windows, więc próbuję zgadnąć jak to może brzmieć) wpisz w wyszukiwarce Windowsa (Win+Q) zaawansowane ustawienia uruchamiania i enter, w oknie Ustawień wciśnij Zrestartuj teraz > Uruchamianie zaawansowane > Uruchom z urządzenia? > USB/Pendrive czy jakkolwiek.

 

Dzięki za odpowiedź :) Udało mi się wgrać program zarówno na Pendrive jak i zainstalować w obrazie płyty na komputerze (w Windows 10 jest taka opcja), ale niestety okienko mi nie wyskakuje. A jak szukam w folderze jakiegoś pliku EXE to nie umiem znaleźć, nie wiem jak odpalić ten program.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.11.2023 o 15:02, moniqa napisał(a):

 

Tzn.? Uruchamiam komputer z włożonym pendrivem i nic się nie dzieje.

Możesz zrobić to ręcznie, zależnie od komputera może to być wciskanie przycisków typu F2, F10, F11 podczas uruchamiania komputera, albo spróbować z poziomu Windowsa sposobem opisanym przeze mnie:

W dniu 8.11.2023 o 14:00, moniqa napisał(a):

wpisz w wyszukiwarce Windowsa (Win+Q) zaawansowane ustawienia uruchamiania i enter, w oknie Ustawień wciśnij Zrestartuj teraz > Uruchamianie zaawansowane > Uruchom z urządzenia? > USB/Pendrive czy jakkolwiek.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...