Skocz do zawartości

Windows 7, Nie uruchamia się, Wrażliwe dane.


nikus1166

Rekomendowane odpowiedzi

Przy uruchomieniu, miga na milisekundy niebieski ekran, na którym jest napisane: "A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer [...] STOP: 0x0000007B (0xFFFFF880009A9928, 0x FFFFFFFFC0000034 [...]

Narzędzie do naprawy systemu najpierw pokazało: StartupRepairOffline. Podpis problemu1: 6.1.7600.16385 , Podpis problemu2: 6.1.7600.16385, Podpis problemu3: unknown, , Podpis problemu4: 21197733; Podpis problemu5: AutoFailover; Podpis problemu6: 10; Podpis problemu7:Badpatch,  Wersja systemu op: 6.1.7601.2.1.0.256.1; Identyfikator ustawien regionalnych: 1045

Narzędzie do naprawy systemu mówi : Poprawka uniemożliwia uruchomienie systemu. Akcja naprawy: Sprawdzanie i naprawianie integralnosci plikow systemowych. WYnik: niepowodzenie. Kod bledu= 0x490. Czas operacyjny =790832ms

chkdsk nie wykrylo nic

sfc, nie chcialo sie uruchomic ze wzgledu na proces, ale kiedy uruchomiłem też nie wykryło nic. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Udało mi sie zrobić kopie wszystkich ważnych plikow za pomocą WinPe10. Wyjecie dysku wcześniej dysku i podpięcie jako zewnętrzny było nieskuteczne, bo partycja odmawiała dostępu do "users/...". Zależy mi jeszcze na zapisanych hasłach w przeglądarce i kilku zalogowanych aplikacjach. 

Ktoś może ma pomysł jak naprawić ten system?

W jaki sposób zadziała wykorzystanie, zainstaluj z dysku zewnętrznego system, uaktualniając go? Stracą się wtedy te hasła i konta? 

Odnośnik do komentarza

Chodzi pewnie o to aby zrobić tak zwaną nakładkę czyli instalację z zachowaniem danych, wtedy nie powinno się nic usunąć. Hasła w przeglądarce nie są czasami zapisywane (w zależności od przeglądarki) na ich serwerze? Ja robię sobie co jakiś czas import danych do pliku. Opera np.ma synchronizację i logując się na takie konto masz wszystko co synchronizowałeś przywrócone.

Odnośnik do komentarza

Pliki z hasłami chrome zapisują się w data login, w appdata. Znalazłem aplikacje hakerska do odczytania tych plików z kopii, ale niestety z systemem nic nie udało mi się dalej zdziałać. Uaktualnienie nie jest możliwe z dysku zewnętrznego :/

Nie jestem przekonany dalej do formatu, nic on mi nie da. Ważniejsze są pozostałości danych, niż odzyskanie tego laptopa. 

Odnośnik do komentarza

To taka nauka na przyszłość aby nawet zapisać na kartce czy w notatniku na kompie wszystkie hasła i loginy do kont. Jest jeszcze coś takiego jak klucz Yubikey, choć nie wiem czy działa na wszystkich kontach. Czyli tak w sumie jak nie chcesz ryzykować z nakładką i nie chcesz postawić na nowo to już niewiele można zdziałać po za sprawdzeniem dysku i pamięci na wypadek błędów. Te błędy które opisałeś mają związek chyba z plikami systemowymi a skoro naprawa nie przyniosła efektu to jeszcze można przeskanować na wypadek infekcji. WinPe10 ma parę programów które mogą pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...