Skocz do zawartości

Wykradziono mi hasła i dostępy do kont. Po reinstalacji Win11 mam obawę, że nadal została jakaś luka.


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

Doznałem jakiegoś złamania zabezpieczeń, potem ktoś zalogował się na moje konto na FB (dostałem maila z powiadomieniem), konto FB zostało zablokowane i pewnie już go nie odzyskam, chodziły tam jakieś reklamy. 
Nagle okazało się, że także zaczęły się publikacje nieznajomego pochodzenia na instagramie i twitterze (tych kont nie utraciłem, zmieniłem hasła).
Natomiast potrafiły się pojawiać potem spontaniczne wylogowania z kont na Gmailu (z ostrzeżeniem, że komputer mój wykonał podejrzane czynności), a nawet z AppleID w telefonie. 
Żeby wyczyścić wszystko na dysku startowym, zainstalowałem nowy Windows11. Ale tak coś czuję, że coś jest jeszcze nie tak.. czy da się poznać po logach z FRST czy nadal ktoś ma wejście do mojego kompa? 

z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc

Dodam jeszcze, że w czasie pierwszych informacji o złamaniu hasła do FB antywir systemowy Windows wykrył mi jakieś dwie rzeczy w tym Agent.Tesla

Albert

Addition.txt FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Cytat

moje konto na FB  ... ... instagramie i twitterze

W logach nie ma niczego podejrzanego.

Zresztą, włamania takie są dokonywane na serwerze, bez żadnego udziału komputera użytkownika.

Choć to użytkownik jest winien, bo to on pozwolił sobie na korzystanie z FB, instagrama czy twittera, w których aż roi się od hakerów.

To tylko kwestia czasu i szczęścia, czy i kiedy użytkownik zostanie zhakowany.

Te popularne media nie są, i nigdy nie będą bezpieczne.

Jeśli chcesz korzystać z takich niebezpiecznych rzeczy, to znaczy, że już dawno pogodziłeś się z faktem, że chcesz, by ktoś Cię zhakował. To Twój wybór, nic mi do tego.

 

Tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. 
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) - FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym

Spoiler

START::
S3 BraveElevationService; "C:\Program Files\BraveSoftware\Brave-Browser\Application\107.1.45.127\elevation_service.exe" [X]
C:\Users\Finch\AppData\Roaming\obs-virtualcam.txt
RemoveDirectory: C:\Users\Finch\Downloads\FRST-OlderVersion
C:\Users\Finch\Downloads\Fixlog.txt
EmptyEventLogs: 
EmptyTemp:
END::

W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...