Skocz do zawartości

HDD z zawartością w NTFS błędnie sformatowany FAT32. Jak przywrócić NTFS?


Anteck

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk HDD, 2TB, 3.5", zapisany w 3/4, podłączony do USB za pomocą boxa.

Na ten dysk, w tle, były przenoszone pliki. Równocześnie były wykonywane inne prace na komputerze w tym formatowanie pendrive'a.

Po jakimś czasie okazało się, że HDD jest pusty (tylko 2 pliki systemowe). HDD wcześniej był w NTFS, został sformatowany w FAT32 tak jak ten pendrive.

Pytanie: Jak podejść do tego problemu, czyli przywrócenia NTFS w HDD, ale tak żeby odzyskać poprzednią zawartość?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odzyskując poprzednią partycję automatycznie odzyskasz dostęp do plików tam zapisanych, a dokładniej tych, które nie zostały międzyczasie nadpisane.

 

Możesz to zrobić np programem DMDE https://uwnthesis.wordpress.com/2015/09/19/forensics-how-to-recover-deleted-files-and-partitions-on-windows-7/ (ten opis jest trochę ogólny)

albo Testdisk https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Krok_po_kroku

 

Na tym forum powinno być więcej przypadków użycia DMDE w podobnym celu. Niestety nie mam szybkiego linka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Użyłem DMDE i TestDisk, ale bezskutecznie. Udało się przywrócić NTFS, ale - niestety - pusty.

Pozostała mi próba odzykania danych z dysku i do tego wypróbowałem 12 programów typu Recovery.

Udało mi się odzyskać 0,6 TB sensownych danych z 1,5 TB zapisanych.

Posługiwałem się wersjami free, a więc mocno ograniczonymi w ilości odzyskanych plików, ale mogłem się zorientować

jak te programy pracują. Moim (niefachowym) zdaniem jedyne, które mógłbym ocenić na '4' to iMyFone i DiskDrill.

Reszta wydaje się bezużyteczna. W większości to bardzo drogie programy.

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...