Skocz do zawartości

Windows 10 podczas uruchamiania mruga , później nie działa menu start


elraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o pomoc , problem jest od kilku tygodni , windows po wpisaniu hasła zaczyna mrugać i długo się uruchamia , jak już się uruchomi to nie działa menu start , i dzieją się różne dziwne rzeczy , wyskakuje okienko o jakimś problemie . 

Niestety nie wiem jak zrobić logi tym programem FRST64  , ponieważ jak uruchamiam program to odrazu wyskakuje mi blue screen i windows się zamyka .

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

mogę dodać spakowany folder LOGS   według tej instrukcji udało się spakować  "Windows Vista do Windows 10 gromadzą te dane w katalogu C:\Windows\system32\winevt\Logs w postaci plików *.EVTX. Przekopiuj na Pulpit cały katalog Logs i zapakuj go do ZIP. "

Czy to pomoże w zdiagnozowaniu probelmu ?

Jak zamieścić tutaj te pliki logów windows ? mają ponad 15 mega

 

edit. próbuję cały czas w różny sposób uruchomić FRST według zaleceń z forum , niestety albo wyskakuje blue scree w momencie kiedy klikam w klauzuli w drugim kroku po uruchomieniu FRST , a w inne sposoby praktycznie nie startuje windows .

Mam jedynie spakowany katalog "Logs" z windowsa ale nie wiem jak go tutaj załączyć

 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, jessica napisał:

Czy próbowałeś zmienić nazwę "FRST" na jakąś inną?

 

Przy pisaniu posta po prawej u dołu jest "wstaw inne media" - wybierz "wstaw swój załącznik".

Ale od razu zaznaczam, że nie wiem, czy na forum jest ktoś znający się na logach *.EVTX.

 

jessi

Tak zmieniłem nazwę na inną i nici z tego w momencie uruchomienia wywala niebieski ekran , tak jakby coś blokowało ten program i uniemożliwiało przeskanowanie

 

Przy pisaniu posta po prawej u dołu jest "wstaw inne media" - wybierz "wstaw swój załącznik".  - przez tą opcję też nie mam możliwości wklejenia tutaj logów .

 

Spróbuje załączyć link do chmury w google , lub coś podobnego

Odnośnik do komentarza

Oddaj komputer do jakiegoś serwisu naprawczego.

 

Cytat

Task: {4C4872AE-F945-4663-95C4-9B6932CB12E1} - System32\Tasks\Dell SupportAssistAgent AutoUpdate => C:\Program Files\Dell\SupportAssistAgent\bin\FrameworkAgents\SupportAssistInstaller.exe [663392 2022-08-21] (Dell Inc -> Dell Inc.)

Ostatnio w necie pojawiło się wiele tematów związanych z problemami wynikającymi w laptopach wskutek istnienia tego szkodliwego komponentu firmy "DELL".

Najprawdopodobniej u Ciebie też to jest główny winowajca, ale najlepiej będzie, jak to sprawdzą fachowcy w serwisie naprawczym.
 

jessi

Odnośnik do komentarza

Dzięki jessi , zawsze jakoś sobie radziłem sam i z pomocą picasso która uratowała mi mój "skarb" kilka razy  , i nigdy nie oddawałem żadnego swojego laptopa w ręce osób trzecich i jest to dla mnie bardzo "kłopotliwe"  to jak oddanie w obce ręce swojego najcenniejszego skarbu ... ;-)  . No cóż trzeba poszukać zaufanego serwisu , jeszcze raz dzięki .

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, jessica napisał:

Oddaj komputer do jakiegoś serwisu naprawczego.

 

Ostatnio w necie pojawiło się wiele tematów związanych z problemami wynikającymi w laptopach wskutek istnienia tego szkodliwego komponentu firmy "DELL".

Najprawdopodobniej u Ciebie też to jest główny winowajca, ale najlepiej będzie, jak to sprawdzą fachowcy w serwisie naprawczym.
 

jessi

a myślisz że tego nie można odinstalować ?

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.09.2022 o 23:10, jessica napisał:

Można, o ile masz widoczny taki program.

 

jessi

hmm widzę kilka tego typu jeden odinstalowałem ale 2 wpisy nie do ruszenia 🤔

 

 

Nic nie da rady zrobić teraz coś takiego wyskakuje, windows sie nie uruchamia na ekranie gdzie wpisuje hasło pojawia sie kursor i obracające kółko  tak jakby cały czas coś szukał lub próbował uruchomić jak wpisuje hasło to tak jak wcześniej próbuje sie uruchomić mrugając. 

Odinstalowałem ostatnią aktualizacje windowsa poprzez zamkniecie i uruchomienie z shiftem ale nic to nie dało, dając pozycje znajdź problemy windows i reparing to wyskakuje mi to info co w załączniku

IMG_20220914_084358.jpg
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...