Skocz do zawartości

Problem z kablem 24 pin


ayh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu. Miałem problem ze zlokalizowaniem przyczyny ciągłych restartów komputera, po kilku dniach znalazłem winowajcę - przecięty kabel zasilający płytę główną. Skoro udało mi się znaleźć przyczynę problemu to wydawać by się mogło, że już pójdzie z górki. Nic bardziej mylnego, ponieważ nie mogę znaleźć właściwego okablowania (nazwy kabla). W specyfikacji zasilacza (coolmaster v650) jedynie napisane  EPS12V 24-pin. I rzeczywiście z jednej strony są 24 pin (wtyk do płyty głównej), ale druga końcówka do zasilacza (wtyk) jest rozdzielony na 18 pinów i 10 pinów. Może forumowicze pomogą mi w zlokalizowaniu gdzie dostać taki kabel lub wspomogą nazwą fachową kabla. W załączeniu podaję zdjęcie - może okaże się pomocne.

20220730_132659.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cześć,

 

To jest kabel modułowy zasilacza 24 pin do 18 + 10 pin.

Wystarczy wpisać w szukarkę: 24 pin do 18 + 10 pin

Najprościej wpisać nazwę urządzania + rodzaj kabla, tutaj: cooler master v650 24pin cable

 

Podaję przykładowe możliwości kupna:

https://allegro.pl/listing?string=24Pin 18 %2B 10 Pin

https://pl.aliexpress.com/i/33024563746.html

 

 

Edit: Zwróć uwagę na długość kabla, jeśli jest daleka odległość.

Odnośnik do komentarza

Wow super dziękuję. Nie wiem jak ale próbowałem wyszukiwać pod różnymi nazwami typu ATX 24 pin i zawsze ta druga końcówka była inna. Jeszcze raz ślicznie dziękuję.

 

EDIT: nie będę zakładam nowego tematu, ale do momentu dostawy kabla muszę jakoś pracować. Czy mogę wyjąć dysk SSD m.2, NVMe 1.4, PCIe 4.0 i włożyć go do adaptera (jako dysk zewnętrzny) bez utraty danych?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...