Skocz do zawartości

Blue Screen STOP 0x0000008E


Grigory

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

zasilaczem (Logic chyba 400 W). Bsod (może nie za każdym razem) występuje przy uruchomionym SolidWorks 2009 windows media player.

Głównym podejrzanym dla mnie jest zasilacz który jest na wszystkich czarnych listach. Trzeba by go było zmienić. MarekW napewno poda Ci linka do jakiejś aukcji na której kupisz sobie Fortona który uciągnie twój komputer ewentualnie możesz sobie kupić coś takiego http://www.komputronik.pl/product/102534/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Chieftec_GPS_350A_350W_bulk.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co do zasilacza to polecam szczerze ten oto model Corsair 430W

Nie kosztuje majątku i bardzo dobrze się sprawuje.

Najlepiej byłoby na początku podmienić ten zasilacz od kolegi i sprawdzić czy błąd się powtórzy i wtedy ewentualnie zmienić sprzęt.

Poza tym możesz sprawdzić grafikę (włączając program typu 3d mark czy jakiś inny który obciąży odpowiednio) i czy nie przegrzewają się elementy tak więc dokładne czyszczenie komputera włącznie z wymianą pasty termo.

Nie wykluczajmy też softu. Bo może też być problemem.

 

Jeszcze kolego pytanie ile masz pamięci bo plik z SIW'a został usunięty, a może być taki problem, że wszelkie programy cad'owe itp. potrzebują dużej ilości ram'u i w przypadku zbyt małej kości mogą sypać się blue screeny

Odnośnik do komentarza

Jakoś przeszło rok temu jak wgrałem win7 jako drugi system to co drugi dzień sypały mi się bsod-y, xp działał bez żadnych problemów, wymieniłem zasilacz widać na niewiele lepszy, ale problem ustał. Widać win 7 jest chyba trochę bardziej wrażliwy jak xp. Poczekam i zobaczę czy bsod-y będą lecieć dalej przy solidzie oraz solidzie z innymi programikami.

W lutym ostatnio czyściłem wnętrze z kurzu i temperatura jest w granicach, ramu ma 2giga.

Odnośnik do komentarza

Podaj konfigurację sprzętową, zwłaszcza płyta główna i pamięci (producent, model), dodatkowo model grafiki.

Zjawisko często występuje kiedy pamięci są zasilane zaniżonym napięciem (zdarza się choćby na lepszych płytach Asusa z pamięciami Patriota) bądź niestabilnym napięciem.

Właśnie w takiej sytuacji siódemka zdaje się być bardziej wrażliwa, dodatkowo sytuacja z zasilaczem zdaje się potwierdzać ten trop.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...