Skocz do zawartości

Przechwytywanie okna / akcji w aplikacji


jankw

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zwracam się z prośbą o pomoc w temacie może nietypowym ale ciekawym...

 

Próbuje wprowadzić w pracy automatyzację czynności które na codzień wykonuję.

Dla jednego z elementów takiej automatyzacji musiałbym stworzyć bota do obsługi aplikacji Lectra Diamino.

Najprostszym rozwiązaniem byłoby nagranie naciśnięć określonych współrzędnych na ekranie, jednak to rozwiązanie ma oczywiste wady.

 

Czy jest jakieś narzędzie które umożliwi mi nasłuch wykonywanych czynności w tej aplikacji?

Oraz czy jest możliwość przejęcia kontroli nad oknem aplikacji i wykonania na nim tych wcześniej ustalonych czynności (z poziomu zewnętrznego programu?

Jak ugryźć taki temat?

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzień dobry

 

Miałem kiedyś potrzebę wykonania takiego programu/nakładki w pracy na już istniejący program

i do wykonania tego nauczyłem się języka skryptowego AutoHotKey

 

Ogólnie, AutoHotKey po zainstalowaniu, nie wymaga osobnego uruchomienia, oczekuje tylko skryptu .ahk

Skrypty można pisać w Notatniku, lub wygodniej w NotePad++

Po zapisaniu jako plik .ahk, wystarczy go kliknąć dwukrotnie jak zwykły program

Taki plik działa tylko w systemie, w którym zainstalowany jest AutoHotKey

Jest możliwość konwersji pliku .ahk na plik wykonywalny .exe, wtedy można go uruchomić na każdym systemie

 

Dwie ważne w tym przypadku rzeczy:

1. Skompilowany plik będzie zależny od wersji bitowej programu AutoHotKey, więc nie można będzie kompilować wersji 64-bit exe i próbować uruchomić w systemie 32-bit

2. Skompilowany plik, z powodu wersji pakera, może być wykrywany jako false/positive przez niektóre programy antywirusowe, można przesłać na www.virustotal.com i przeskanować, aby sprawdzić które

 

W tym języku można m. in. 

1. Analizować barwy pojedynczych pikseli lub grupy pikseli, co umożliwia znajdywanie ich na ekranie.

2. Wykrywać uruchomione okna i działać na nich

3. Wykrywać naciśnięcia klawiszy

4. Zmieniać, lub dodawać działanie klawiszy

5. i dużo, dużo więcej

 

Z pomocą mógłby przyjść Macro Recorder napisany właśnie tym językiem przez innego użytkownika

Nie wiem jednak jakie wady mogłoby mieć dla Ciebie to rozwiązanie, mogę jedynie przypuszczać, że nie masz możliwości "pozostawienia" bota w systemie

 

Wszystko oczywiście rozbija się o to, co program faktycznie miałby wykonywać.

Niestety, ale bez odwzorowania środowiska, trudno będzie wykonać jakikolwiek skrypt automatyzujący działania.

 

Mogę Cię nakierować, podsunąć pomysły.

Nie wiem, czy masz umiejętności programistyczne, ale uważam, że zawsze jest jakieś rozwiązanie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Juliusz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...