Skocz do zawartości

Czy to prawda że żarówki ledowe psują wzrok?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda że żarówki ledowe psują wzrok gdy się coś przy nich pisze albo czyta przez kilka godzin dziennie codziennie?
Akurat mam takie żarówki

spacer.png

bardzo długie żarówki co się je na suficie zawiesza poziomo to czy one szkodzą oczom tak samo jak ledowe czy mniej czy te żarówki tak samo są ledowe?

Czy zepsuty wzrok da zregenerować i co oznacza zepsuty wzrok po czym poznać że się pogorszył?
Jakiego typu macie w domu żarówki?
Czy najlepsze dla zdrowia są najzwyklejsze tradycyjne?

spacer.png


 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Lampy LED nie zagrażają oczom, jeśli są wykonane zgodnie z normami technicznymi, w tym dotyczącymi bezpieczeństwa fotobiologicznego (PN-EN 62471:2010).

 

Niestety w sprzedaży jest dużo żarówek nie spełniających tych norm.

Zwykły klient nie ma szans na sprawdzenie, czy dana żarówka spełnia normy, czy też tylko udaje, że spełnia.

 

jessi

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, jessica napisał:

Zwykły klient nie ma szans na sprawdzenie, czy dana żarówka spełnia normy, czy też tylko udaje, że spełnia.

 

jessi

To jak ma klient kupić dobrą żarówkę jak się na żarówkach nie zna?

Czy za jakiś czas może tak być że zabraknie w sklepach tradycyjnych żarówek takich ze szkła z pręcikiem w środku i czy to dobry pomysł żeby sobie ich nakupować za zapas? Najsłabsza taka żarówka co używam ma 15 wat i czy są jeszcze słabsze. Najmocniejszą jaką używam to 80 wat i mam w szafie nawet taka 200 watową ale nawet gdy działa jest bezużyteczna.

Odnośnik do komentarza

Jakiego rodzaju monitor najlepszy jest jako uniwersalny do zadań domowych żeby pisać w Microsofcie Wordzie i zagrać w strzelanki z widoku pierwszej osoby i poprawiać zdjęcia z aparatu w Adobe Photoshopie?
Czy długie monitory z proporcjami 32:9 mają ięcej wad czy zalet i podobno do strzelanek są złe to czy strzelanki na takim monitorze by były niegrywalne?
Czy zakrzywienia z nowoczesnych monitorach rzeczywiście poprawia komfort patrzenia i światło w co wychodzi poza ekran w monitorach Philips Ambiluks to czy rzeczywiście jest lepszy widok czy to zbędny i płatny dodatek?
Dlaczego gdy od spawania psuje się wzrok to dlaczego nie chcą na tej blasze co się ją trzyma z taką wbudowaną przyciemniają szybą żeby zamiast szyby zamontować kamerę i z drugiej strony wyświetlasz monitorowy to od monitora mniej by się psuł wzrok niż bezpośrednio patrzeć przez szybę na spawanie i czy kiedyś wynajdą takie spawarki żeby spawały bez emitowania światła jak lutownice?

Po co powstały płatne programy do zmniejszania niebieskiego światła jak na przykład Iris albo CareUEyes Pro jak wystarczy darmowy f.lux i czy lepej jest ustawić stałą wartość czy żeby zmieniały się w programie proporcje światła z zależności od pory dnia?

Gdy były pierwsze komputery to jakie było wtedy odświeżanie w monitorach CRT ile to było Hz przecież minimalna według mnie częstotliwość bezpieczna dla wzroku to 75 Hz ale obecnie w większości monitorów CRT najwyższa to 85 Hz chociaż i miałem taki co było do 120 Hz to programy MS-DOSowe są w częstotliwości 60 Hz i wtedy gdy rozwijał się Microsoft to Bill Gates wiele godzin spędził przy programowaniu to przecież przy odświeżaniu 60 Hz to by sobie wzrok popsuł.

Dlaczego pierwsze Wordy w systemach MacOSa były czarne litery na białym tle jak Microsoft były białe na czarnym tle to dlaczego MacOS cieszył się  również dużym zainteresowaniem jak bardzo męczące dla oczów była taka konfiguracja kolorów i w porównywaniu tych programów nikt na to nie zwrócił uwagi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...