Skocz do zawartości

Problem z dyskiem- czarny ekran- brak możliwości wejścia w tryb awaryjny- błędy na partycjach


noginogi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dory

Jakiś czas temu, podczas korzystania ze stacjonarnego komputera został wyświetlony błąd na niebieskim tle

"komputer napotkał problem..." wiadomość na dole :System Service Expetion

Po uruchomieniu komputera czarny ekran z kursorem. Nie mogę wejść w tryb awaryjny, za każdym razem ekran zostaje czarny (w trybie awaryjnym też).

Po uruchomieniu różnych możliwych z internetu opcji naprawy, za każdym razem to samo.

Zasięgnąłem dalej internetu i znalazłem opcje naprawy dysku przez wiersz poleceń.
I tak: w wierszu poleceń po uruchomieniu notatnika mam następujące dyski
Zastrzeżone przez system C (na C miałem całego windowsa)
System D
System lokalny E
System lokalny F (na którym system sie znajduje)
Boot X

Starałem się komendami chkds (i tutaj różnymi z dysków) sprawdzić i przeskanować je

Efekt jest wciąż ten sam, a brak informacji o jakichkolwiek błędach, jedynie co mi wpadło w oczy:
"
the master file table's (mft) bitmap attribute is incorrect"
"the volume bitmat is incorrect"
"filed to transfer logged messages to the event log with status 50"

"oczywiście były linikki z wiersza poleceń że nic wiece robić nie trzeba, a win wciaż sie nie uruchamia

Zaznaczam że jestem totalnym laikiem w tych sprawach, wiec jesli cos namieszałem w pisaniu, to z góry przepraszam.

Bardzo proszę o sugestię bądź poradę, co robić dalej...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzień dobry,

 

Czarny ekran windows jako następstwo blue screena bardzo rzadko udaje się naprawić. W zdecydowanej większości przypadków potrzebna jest instalacja windowsa na nowo. Przyczyną często jest nieudana aktualizacja windows lub inny błąd windows więc problem raczej będzie po stronie windows a nie hardware, tym bardziej, że chkdsk nie znajduje błędów. Jeśli nie ma ważnych danych na obecnym dysku systemowym albo innych przeciwskazań to aby zaoszczędzić czas, najlepiej wziąć się za nową instalację windows.

 

Dla próby naprawy podstawowo próbuje się z konsoli:

chkdsk /f C:  (gdzie C: to dysk systemowy)

sfc /scannow link

dism /online /cleanup-image /restorehealth

 

Jeśli, któraś z nich nie dojdzie do końca lub wykryje błędy i próbuje je naprawiać, warto wykonać ją dwu-, trzy- krotnie

 

Co do ewentualnego uszkodzenia fizycznego dysku, można to ustalić robiąc diagnostykę dysku, głównie S.M.A.R.T. Robi się to na załączonym systemie lub ewentualnie w BIOS jeśli masz taką opcję, zależy od komputera. 

Więc jeśli chcesz zdiagnozować dysk przed instalacją windowsa, to potrzeba uruchomić system z pendriva lub włożyć do innego komputera. Programy to np Victoria (Victoria HDD) lub HDTune.

Odnośnik do komentarza

Podaję  prędkości

HD Tune Pro: ST500DM002-1BD142 Benchmark

Test capacity: full

Read transfer rate
Transfer Rate Minimum : 70.4 MB/s
Transfer Rate Maximum : 142.3 MB/s
Transfer Rate Average : 113.0 MB/s
Access Time           : 15.4 ms
Burst Rate            : 184.4 MB/s
CPU Usage             : 23.9%

 

Odnośnik do komentarza

HD Tune Pro: ST500DM002-1BD142 Health

ID                               Current  Worst    ThresholdData             Status     
(01) Raw Read Error Rate         119      95       6        202819264        ok         
(03) Spin Up Time                99       98       0        0                ok         
(04) Start/Stop Count            97       97       20       3562             ok         
(05) Reallocated Sector Count    100      100      36       0                ok         
(07) Seek Error Rate             81       60       30       17778395496      ok         
(09) Power On Hours Count        86       86       0        12556            ok         
(0A) Spin Retry Count            100      100      97       0                ok         
(0C) Power Cycle Count           97       97       20       3107             ok         
(B7) SATA Downshift Count        100      100      0        0                ok         
(B8) End To End Error Detection  100      100      99       0                ok         
(BB) Uncorrectable Error Count   41       41       0        59               ok         
(BC) Command Timeout             100      98       0        107              ok         
(BD) Unknown Attribute           100      100      0        0                ok         
(BE) Airflow Temperature         68       60       45       538181664        ok         
(C2) Temperature                 32       40       0        38654705696      ok         
(C3) Hardware ECC Recovered      56       36       0        202819264        ok         
(C5) Current Pending Sector      100      100      0        0                ok         
(C6) Offline Uncorrectable       100      100      0        0                ok         
(C7) Interface CRC Error Count   200      200      0        3                attention  
(F0) Head Flying Hours           100      253      0        278253751251419  ok         
(F1) Unknown Attribute           100      253      0        359855438        ok         
(F2) Unknown Attribute           100      253      0        350353138        ok         

Health Status         : ok

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...