Skocz do zawartości

Odzyskiwanie utraconych danych po Wytnij - Wklej.


moniqa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

nie znalazłam adekwatnego tematu odnośnie odzyskiwania danych, które zostały utracone w trakcie przenoszenia (Wytnij -> Wklej) z dysku twardego na dysk zewnętrzny. Niestety komputer w czasie przenoszenia danych wyłączył się. Na dysku twardym folderu Wyciętego już nie ma, na dysku zewnętrznym jest ten wklejony folder, część plików się otwiera, a część "Plik lub katalog jest uszkodzony lub nieczytelny".

W jaki sposób można odzyskać te dane? Wpisałam frazę w google i próbuję programów do odzyskiwania. Disk Drill znalazł i udało mi się zapisać małą część, która i tak częściowo jest uszkodzona (tam i tak jest ograniczenie do 500 mb odzyskanych danych), Recuva nic nie znalazł, urochomiłam File Scavender...

Polecicie jakieś rozwiązanie/konkretny darmowy program?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Hej,

Dane odzyskujesz z dysku, w którym były dane. Czyli ten z którego wycinałaś.

Na dysk, na który wklejałaś, dane nie skopiowały się prawidłowo więc raczej są niepełne (nie pojawiły się prawidłowe dane więc nie ma jeszcze czego odzyskać).

Dysk, z którego odzyskujesz (a ściśle partycja, np C:) , powinien nie być nadpisywany po utraceniu danych, tzn. każde zapisywanie nowych danych może zapisać się w miejsce utraconych, uniemożliwiając ich odzyskanie. Czyli nie instalować programów na tym dysku, nie zapisywać nowych danych, działający system także ciągle zapisuje dane na dysku na którym jest zainstalowany.

 

Do odzyskania polecam programy Testdisk, PhotoRec, DMDE (darmowy we wcześniejszych wersjach) lub Diskgenius (darmowy ma limit jak pamiętam). Po tych frazach możesz szukać na forum. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej, dzięki za odpowiedź.

To są cenne informacje, żeby odzyskiwać dane z miejsca z którego się wycinało i nie instalowało tam programów. Ja akurat o tym wiem, sama dane mam na dysku D, a programy i system mam na C, ale mam nadzieję, że ktoś skorzysta z tych informacji o których piszesz. Mam nadzieję, że nie będę miała znów okazji korzystać w podpowiedzianych programów, ale może komuś innemu to pomoże :) Finalnie odzyskałam część danych, ale wcześniej miałam batalię instalowania, skanowania i dowiadywania się, że muszę zapłacić za odzyskanie danych ;)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dobrych i spokojnych Świąt :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...