Skocz do zawartości

UKRYTE USŁUGI ZDALNEGO MONITOROWANIA SYSTEMU


tomekop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od kilkudziesięciu dni jestem w posiadaniu sprzętu:

 

Nazwa urządzenia: DESKTOP-87P2UD4

Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-3229Y CPU @ 1.40GHz   1.40 GHz

RAM: 2,00 GB (dostępne: 1,88 GB)

Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny, procesor x64

 

WINDOWS 

Windows 10 Home

+ Windows Feature Experience Pack 120.2212.3920.0

 

Po zakupie tego sprzętu dowiedziałem się, że posiadał on zainstalowane jakieś rozwiązania umożliwiające kontrolę zdalna tresci komptera przez zazdrosnego małżonka.

Nie wiem na jakiej dokladnie zasadzie sie do odbywalo. Klienta wspominała coś chyba o Linuxie. Nie wiem sam, czy moze byl to zainstalowany ukryty system LINUX? Czy jakies inne sposob. W kazdym badz razie ja ten sprzet oddalem do serwisu komputerowego. Zalecili mi wyczyszczenie i na nowo wgrali mi Windowsa. 

 

Nie jestem pewny czy to do konca poskutkowalo i czy ten komputer jest juz czysty. Tym bardziej, ze w folderze systemowym WINDOWS/SYSTEM 32 znajduje sie ponad 50 katalogow z data utworzenie z roku 2019. Dostep do nich jest niemozliwy bo wyskakuje komunikat "OBECNIE NIE MASZ UPRAWNIEN DOSTEPU DO TEGO FOLDERU".

 

Czy ktos jest w stanie mi pomóc lub nakierować gdzie, czym i jak szukać by miec pewnosc, ze nikt nadal nie kontroluje tego komputera?

Zrobic screena uruchomionych uslug? Moze jak sprawdzic ukryte systemy? Partycje?

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj, Jeśli system był instalowany na nowo lub przywracany do ustawień początkowych przez serwis, to nie masz się czego obawiać. Czy po odebraniu z serwisu system był w fazie zakładania nowego użytkownika, hasła, daty? Chodzi o ekrany początkowe, jak przy pierwszym uruchomieniu nowego urządzenia? Jeśli tak to system był "wyczyszczony" i nie ma zagrożenia (nic z poprzednich plików ani ukrytej partycji, nawet gdyby była, się samo nie uruchomi). 

 

Na tym forum zawsze możesz założyć temat w dziale pomocy doraźnej, zamieszczając logi FRST według reguł działu i zostaną one sprawdzone pod kątem infekcji.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...