Skocz do zawartości

Instalacja lub aktualizacja do Windows 11 na nieobsługiwanym sprzęcie


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy posiadacze Windows 10 mogą za darmo aktualizować komputer do nowego systemu, problem jednak jest z rygorystycznymi wymaganiami co do sprzętu i nie dla tego, że komp systemu nie uniesie, ale z przyczyn - jak to Microsoft tłumaczy - bezpieczeństwa.  W praktyce komputery starsze iż 4 lata już nie spełniają wymagań!

Chciałbym podrzucić dwa linki pomagające obejść owe ograniczenia, pierwszy dotyczy samej instalacji a drugi pomaga rozwiązać problem z Windows Defenderem, który to może u niektórych objawić - mi się objawił :-)

 

https://jensd.be/1472/windows/install-windows-11-on-unsupported-hardware

https://jensd.be/1507/windows/fix-issue-with-empty-windows-security-app-after-upgrade-to-windows-11

 

Wydaje mi się, że z legalnością takiego zabiegu nie powinno być problemów. Natomiast, jeśli nawet teraz komputer pracuje normalnie, to Microsoft ostrzega, że w przyszłości tak być nie musi.

 

U mnie wszystko poszło bez problemu (naprawa Defendera też) i póki co działa tak samo płynnie jak "dziesiątka" :-)

 

 

 

win11.jpg
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

I okazało się, że jest dużo prostszy, wręcz banalny sposób na obejście ograniczeń i zainstalowanie Windows 11 na niewspieranym komputerze. Pobieramy oficjalny obraz iso systemu ze strony  Microsoftu i za pomocą programu Rufus tworzymy bootowalnego pendrive z systemem.

W programie Rufus, w sekcji "Opcje obrazu" ustawić trzeba "Extended Windows 11 Installation (no PTM/no Secure Boot/8GB-RAM)"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...