Skocz do zawartości

3500 MB pamięci RAM


kacper6768

Rekomendowane odpowiedzi

Używam komputera
Typ procesora - QuadCore AMD A8-7410, 2500 MHz (25 x 100)
Nazwa płyty głównej - HP ProBook 455 G3
Mikroukład płyty głównej - AMD Avalon, AMD K16.3
Pamięć fizyczna - 3530 MB (DDR3 SDRAM)
Dysk fizyczny - HGST HTS725050A7E630 (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)
Napęd dysków optycznych - hp HLDS DVDRW GUD1N
Grafika
Zintegrowane: AMD Radeon R5 Series (Beema)
PCI Express 2.0 x8: AMD Radeon 530 / R7 M340 (Meso) 2GB

Komputer w Biosie i w Windowsie pokazuje 3500 MB pamięci RAM ale w rzeczywistości jest zamontowane 4 GB to jak pozostałe 500 MB można odzyskać?
Karta graficzna AMD Radeon R5 Series (Beema) jest zintegrowana z pytą głowną to może niepotrzebnie pobiera pamięć RAM jak jest oddzielna karta graficzna R7 M340 (Meso) ze swoją własną pamięcią 2GB albo jakaś inna przyczyna może BIOS ciągnie pamięć.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Windows jest 64 bitowy przecież instalowałem na nim najnowszą wersję Adobe Photoshop i GoldWave to gdyby system był 32 bitowy to te programy by nie działały.
Jestem ubogi żeby dokupić pamięć RAM to czy to dobry pomysł żeby ustawić żeby na pendriwie albo karcie pamięci SD była pamięć wymiany pagefile.sys żeby laptop mniej mulił gdy zabraknie miejsca w pamięci RAM?

Zaaktualizowałem BIOS do wersji 01.51 Nov 6, 2020 ale dopiero kilka tygodni po instalacji Windowsa

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-probook-455-g3-notebook-pc/7834637

Odnośnik do komentarza

Czy wystarczy pamięci RAM żeby używać najnowszej wersji Adobe Photoshopa i wiem że Adobe After Effect wymaga conajmniej 8 GB RAM
Czy Pinnacle Studio Ultimate będzie działał z taką pamięcią RAM?
Niektóre zrobione aparatem zdjęcia wymagają edycji RAW żeby je rozjaśnić gdy powstają ciemne i inne zaawansowane korenty to darmowy GIMP nie wystarczy i do wideo też i jest jakiś bardziej zaawansowany potrzebny.
Jakie są programy nawet płatne do zaawansowanej edycji zdjęć i filmów żeby bez problemu wystarczyło pamięci tyle co mam. Filmy edytuję w rozdzielczości około 680x360 ale zdjęcia mniej więcej rozdzielczości 4096x4096?

Odnośnik do komentarza

Zajmując się grafiką, obróbką czy filmami i używając takich programów raczej licz się z tym że twój komp temu nie podoła albo będzie to robił ślamazarnie. Szwagier na studiach w podobnym kierunku potrzebował ulepszeń i niestety dopiero po zmianie procka i dołożeniu pamięci na 8GB odczuł poprawę w działaniu ale głównie dzięki procesorowi a 8GB pamięci to wystarcza do poprawnego działania systemu, nie wspominając o dysku SSD który też jest raczej konieczny...ale ja się nie znam na tych programach i to tylko moja opinia co prawda na podstawie mojej styczności z takowym problemem bo to ja dokładałem pamięć i zmieniałem procka aby mu to zaczęło chodzić jak trzeba.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...