Skocz do zawartości

Spacedesk i przełączanie na ekran nr 1.


Peter33

Rekomendowane odpowiedzi

Serwer Spacedesk na PC z Windows 10.

Klient Spacedesk na Androidzie 7 Tablet lub telefon Android 10. Połączenie przez USB.

 

Po nawiązaniu połączenia z Androida na PC na tablecie/telefonie widzę pusty pulpit (2) z paskiem zadań z pulpitu nr (1) komputera bez ikon na pulpicie.

W tym trybie cokolwiek uruchomię pojawia się na niewidocznym dla mnie ekranie/pulpicie (1).

Chciałbym przełączyć tryb monitora, żeby widzieć pełny pulpit/ekran (1) komputera. 

 

Teoretycznie znalazłem rozwiązanie - na ekranie/pulpicie (2) można stworzyć skrót:

DisplaySwitch.exe /clone 
czyli (Powiel te ekrany)(klonuj 1 na 2)
lub
DisplaySwitch.exe /external

czyli (Pokaż tylko na 2)(wyłącz 1 i przerzuć z 1 wszystko na 2) 

i uruchomić go.

Wtedy widzę ładnie ekran/pulpit (1)

 

Niestety nie mogę takiego skrótu stworzyć, bo aktualna wersja Spacedesk jest skopana. Nie działają klawisze TAB,BACKSPACE,SPACJA,ENTER,STRZAŁKI. 

Próbowałem uruchomić klawiaturę ekranową, ale pojawia się na niewidocznym ekranie/pulpicie (1).

Kombinacja do przełączania monitorów WINDOWS+P też uruchamia się na niewidocznym ekranie/pulpicie (1).

 

Czy da się w inny sposób przełączyć Ustawienia monitora (1) na (Powiel te ekrany) lub  (Pokaż tylko na 2) ?

Albo uruchomić Spacedesk domyślnie po starcie na ekranie/pulpicie (1)?

Albo uruchomić klawiaturę ekranową na ekranie/pulpicie (2)?

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat zamykam.

 

Po paru godzinach walki i googlowaniu już wiem więcej.

Poza tym, chłopaki z supportu Spacedesk odezwali się i będą poprawiać działanie klawiatury.

Domyślnie Spacedesk nie da się uruchomić ekranie/pulpicie 1.

Można się ratować mając fizyczny dostęp do komputera (z Spacedesk serwer) uruchamiając *.bat z pendriva z komendą 

DisplaySwitch.exe /clone 
czyli (Powiel te ekrany)(klonuj 1 na 2)
lub
DisplaySwitch.exe /external

lub

naciskając WINDOWS+P i przełączając opcje monitora.

 

Jeżeli po połączeniu z androida widzimy czarny ekran to znaczy, że maszyna z uruchomionym Spacedesk serwer ma włączoną opcję w ustawieniach monitora  "Tylko ekran komputera" czyli "Pokaż tylko na 1" i bez fizycznego dostępu do kompa nic nie zrobimy.

No chyba, że jest jakiś sposób przesłania komendy z androida do PC do przełączenia trybu monitora.

 

Jeżeli widzimy pulpit, ale pusty bez ikon to jak naprawią działanie klawiatury utworzymy skrót z komendą i go uruchomimy będzie OK.

 

Na razie można się ratować pewną sztuczką.

Na androidzie w opcjach Spacedesk client/Input devices/Touchscreen przełączamy na "relative touch".(pokaż wskaźnik myszki)

Na pustym pulpicie przeciągamy z ekranu/pulpitu 1 wskaźnik myszki na ekran/pulpit 2  - uderzając raz w pusty w ekran i przesuwając w prawo.

(na pustym pulpicie pokażę się wskaźnik myszki)

Teraz uderzamy w ekran i trzymamy (symulacja prawego klawisza myszy) pojawi nam się menu, wybieramy "Ustawienia ekranu".

Ustawienia otworzą się na ekranie/pulpicie 1 niewidocznym dla nas.

Potem przesuwamy wskaźnik myszki na ekran/pulpit 1 w bok i maksymalnie do góry.

Teraz uderzamy w ekran dwa razy i trzymamy (symulacja chwycenia okna) i przeciągamy w prawo na nasz (pusty) pulpit okienko z ustawieniami.

Przełączamy opcję monitora na "klonuj" i widzimy ekran/pulpit 1.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...