Skocz do zawartości

Ciekawe artykuły na temat Windows 11


Penicylina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Można by rzec, że zaczyna się nowy rozdział w systemach od Microsoftu.
Prędzej czy później  każdego z nas czeka przeniesie  się na nowy rodzaj systemu.,  jeżeli korzystamy z systemów operacyjnych od Microsoftu,
Zastanawia mnie czy system Windows 11 dużo się różni od systemu Windows 10:
1. Czy jedynie wizualnie są różnice?
2. Jakie wymagania są do systemu Windows 11?
3. Czy sposób konfiguracji nadal zostanie podobny jak w Windows 10., z możliwością korzystania z Panelu sterowania czy kompletnie zostało to usunięte?

Spotkałem się z artykułami związanymi z problemami nowego systemu Windows 11 z procesorami AMD
https://www.dobreprogramy.pl/pierwsza-aktualizacja-windows-11-ciag-dalszy-problemow-z-procesorami-amd,6693323645618848a

Prawdopodobnie to chwilowe problemy.
Tworzę ten temat, żeby móc udostępniać jakieś poszczególne ciekawe zagadnienia odnośnie Windows 11.
Zapoznać się z informacjami na jego temat. Bliżej się przyjrzeć jego funkcjonalności oraz nowością.

Z tego co mogłem wyczytać już przy niektórych artykułach. Na starszej generacji komputerów system Windows 11 nie będzie się uruchamiał.
1. Zastanawia mnie dlaczego Microsoft dał ograniczenia z tym związane?
2. Na co zwracać szczególną uwagę przy instalacji nowego systemu operacyjnego?
3. Dlaczego wymagania są, aż tak wysokie, co przekłada się na to, że nowy system operacyjny potrzebuje tyle zasobów komputera?

Z każdym nowym systemem są i nowe zabezpieczenia i ulepszenia.
1. Czy nowy system operacyjny wdraża jakieś nowe formy zabezpieczeń?
2. Czy Windows Defender będzie podobny i  czy różnic w nim nie uświadczymy?

Jak pamiętam także, kiedy powstał nowy system Windows 10, Microsoft usilnie starał się go zainstalować na komputerach z Windowsem 7.

1. Czy akcja aktualizacji też będzie przeprowadzana tak jak z 7?



 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To tak jakby poprawiona wersja ViSTY.

Problem w tym, że co drugi system Microsoftu jest do bani. Niczego się nie nauczyli.

Wiekszość laptopów oferowanych obecnie w sprzedaży to 8GB Ramu. Więc bardzo niewiele.

Karty graficzne - przeważnie zintegrowane. Jak wygląda też sprawa z instalacją programów na nowym systemie?

I czy przypadkiem nie trzeba będzie wszystkiego zaczynać od nowa ? Bo jeśli tak, to prawdopodobnie kolejny bubel Microsoftu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...