Skocz do zawartości

Powolne ładowanie forum


Penicylina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Temat już się kiedyś pojawił.

Niestety z niewyjaśnionych przyczyn powyższy temat został zamknięty.  Też sporadycznie się pojawiam na forum, za wiele się nie dzieje w tematach, których jestem bardziej obeznany.
Tak to bym napisał w tamtym temacie.

U mnie tak samo od dłuższego czasu forum powoli się ładuje. Ma takie "zwiechy"
Od załadowania strony głównej po
Kliknie w temat... czekam, aż się załaduje strona. Temat odświeżony to szybciej się ładuje.
Podobnie wygląda z kategoriami klikam i czekam. Jest to dosyć uciążliwe. Kiedy chcę przejrzeć nowe tematy, bądź posty.
Nie wiem jak to nazwać więc piszę "zwiechy" trwają od 1-5 sek. Niby, krótki czas, jednak jak chce przejrzeć większą ilość tematów.... To robi się irytujące i zniechęca do przeglądania forum.
To chyba od czasu kiedy został wprowadzony nowy motyw. Wcześniej nie przypominam sobie, żeby były z tym większe problemy.

Czy ktoś ma podobny problem?

Bo jeżeli chodzi o działanie innych forum lub innych stron internetowych to u mnie wszystko działa dobrze.
Oprócz facebook'a ale facebook to zawsze był zmulony. Często się widżety w nim długo ładują.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
16 godzin temu, Penicylina napisał:

Nie wiem jak to nazwać więc piszę "zwiechy" trwają od 1-5 sek. Niby, krótki czas, jednak jak chce przejrzeć większą ilość tematów.... To robi się irytujące i zniechęca do przeglądania forum.
To chyba od czasu kiedy został wprowadzony nowy motyw. Wcześniej nie przypominam sobie, żeby były z tym większe problemy.

 

Ja niestety tego nie widzę i nie potrafię odtworzyć. Strona ładuje się u mnie błyskawicznie.

 

Wkrótce będzie nowa aktualizacja forum do wersji 4.6.7, którą obecnie testuję. Być może ona wniesie coś do sprawy.

 

16 godzin temu, Penicylina napisał:

Niestety z niewyjaśnionych przyczyn powyższy temat został zamknięty.

 

To stary temat z 2018 dotyczący innej wersji forum. Prawie wszystkie tematy w dziale Serwis są zamykane po określonym upływie czasu. Gdy pojawia się podobny problem, po prostu należy założyć nowy temat.

Odnośnik do komentarza

Łamię sobie głowę nad tym już od kilku dni. Jako że problem nie występuje ani u mnie ani u moich znajomych, mogę polegać jedynie na zewnętrznych skanerach. Raport Google jest typowy dla forów IPB w rozumieniu "zgłaszanych problemów", a uzyskanie stówy w wynikach jest utopią. Ba, na innych forach są nawet gorsze wyniki, a i tak nie mam problemu z otwieraniem tych konkretnych forów. Bardzo liczę na to, że nowa aktualizacja forum poprawi Waszą sytuację.

 

PS. Na wszelki wypadek dodam, że jest jedna spodziewana zwieszka codziennie o 3 po południu, bo wtedy jest zrzucana kompleksowa kopia zapasowa. W tym momencie forum będzie zablokowane na kilkanaście sekund do kilku minut i jest to poprawne zachowanie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja myślę, żeby do bety nie aktualizować, bo mogą wystąpić nieoczekiwane problemy.
Lepiej zrobić aktualizację ze stabilną wersją. Szczerze mówiąc wątpię, że coś to zmieni.
Może to po prostu kwestia serwerów. Nie znam się na tych rzeczach:
Nie wiem co to Google Measure ani Font Awesome.
Jedynie wyczytałem że Font Awesome to coś z czcionkami, ale chyba czcionki nie powinny powodować spowolnienia ładowania strony...

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Penicylina napisał:

Ja myślę, żeby do bety nie aktualizować, bo mogą wystąpić nieoczekiwane problemy.

 

Nigdy nie aktualizuję do wersji "beta"!, ba, nawet ze stabilnymi czekam bardzo długo do pierwszych i kolejnych "poprawek". Tylko powiem, że jak przewidziałam "ale może być wydana szybciej niż myślę", to już nie beta tylko stabilna. Toteż robota od początku, by sprawdzić testową instalację tej wersji, a jeszcze wygląda na to, że muszę czekać na nową wersję stylu zgodną z tą wersją.

 

 

3 godziny temu, Penicylina napisał:

Nie wiem co to Google Measure ani Font Awesome.
Jedynie wyczytałem że Font Awesome to coś z czcionkami, ale chyba czcionki nie powinny powodować spowolnienia ładowania strony...

 

Google Measure to test strony wg wytycznych Google i jak powiedziałam uzyskanie w wynikach 100/100 w każdej sekcji to marzenie ściętej głowy. Font Awesome (czcionki "zdalne") to ikonki zastępujące obrazki (np. ta ikonka robaczka przy nazwie forum malware). I to te czcionki podczas odwiedzin forum muszą być załadowane przez przeglądarkę do cache, co spowalnia odczyt strony.

 

 

Odnośnik do komentarza

Chyba coś znowu zostało zmienione bo strony mi strasznie długo ładują. O dziwo tylko na początku, później działa normalnie jeszcze można spróbować przetestować na innych przeglądarkach jak to będzie działać bo ja osobiście korzystam z chrome.
Jeszcze wyślę przy okazji pingi to chyba jednak nie ma nic wspólnego z serwerem co prawda 47ms ale porównując do innych stron opóźnienia są podobne.
image.png.3feb82468b8cdeae01a7db07e6a31de3.png

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Penicylina napisał:

Chyba coś znowu zostało zmienione bo strony mi strasznie długo ładują.

 

Ze swojej strony nic nie zmieniałam.

 

12 godzin temu, Penicylina napisał:

O dziwo tylko na początku, później działa normalnie jeszcze można spróbować przetestować na innych przeglądarkach jak to będzie działać bo ja osobiście korzystam z chrome.

 

Może do rzeczy ma tu coś cache. Wprawdzie moją główną przeglądarką jest Firefox, ale stronę zawsze sprawdzam na innych przeglądarkach i nie zauważyłam różnic.

 

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...