Skocz do zawartości

Przekierowywanie wyszukiwarki w chrome na inne adresy niż Google (czasami)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Sprawa dotyczy komputera mojej mamy. Jest to starsza osoba i nie do końca ogarnia zagrożenia w sieci. Ma pocztę email na o2. Jak wiadomo, w polskich serwisach wysyłana jest masa spamu, Dodatkowo co jakiś czas przychodzą jej oszukańcze maile, z próbą wyłudzenia danych, z fałszywymi linkami etc. Mówiłem jej żeby w nie nie wchodziła, ale mama jak to mama, wie lepiej. Podejrzewam, że weszła w jakiś taki link i połknęła wirusa. Czasem podczas korzystania z wyszukiwarki przekierowuje ją na inne wyszukiwarki, czasem na inne adresy nie będące wyszukiwarkami.

 

Proszę o analizę FRST. Dzięki

M

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzień dobry,

 

W logach brak oznak infekcji, system wygląda na czysty. Nie ma też nic podejrzanego w sekcji przeglądarek i ich pluginów.

 

W takiej sytuacji można zobaczyć czy nie ma zezwolonych notyfikacji w przeglądarce, a najlepiej wszystkie wyłączyć. Dobrym pomysłem będzie też przywrócenie przeglądarki do ustawień fabrycznych. Trzeba wtedy mieć na uwadze, że mogą zostać usunięte zapisane w przeglądarce hasła, zakładki i ulubione.

 

Co do "oszukańczych maili" dobry będzie plugin do przeglądarki wskazujący na reputację strony, przy próbie wejścia na groźną stronę otworzy ostrzeżenie. Ze swojej strony polecam WOT (Web of Trust), a więcej programów możesz zobaczyć na naszym forum 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...