Skocz do zawartości

Wbudowana w laptopie kamerka nie działa po migracji z Windows 7 na Windows 10


Alono

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mam problem z wbudowana kamerką w moim laptopie po migracji z Windows 7 na Windows 10. Po włączeniu aplikacji Aparat wyświetla się komunikat: 

 

"Nie można odnaleźć kamery

Upewnij się, że jest poprawnie podłączona i zainstalowana ani nie jest blokowana przez oprogramowanie antywirusowe oraz że sterowniki kamery są aktualne. 

Kod błędu: 0xA00F4244<NoCamerasAreAttached>" 

 

Nie posiadam oprogramowania antywirusowego zewnętrznej firmy, korzystam z wbudowanego Windows Defender. Po jego wyłączeniu problem wciąż występuje. 

Sądzę, że problem związany jest z brakiem sterownika tej kamery (na Windows 7 kamera działała). Nie wiem skąd go wziąć? 

 

Mój laptop to Dell Latitude E6520. 

 

Proszę o pomoc, wskazówki jak rozwiązać ten problem. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli windows 10 nie wykrywa kamery, najpierw spróbuj pobrać sterownik automatycznie. Prawy przycisk myszy na Menu start > menedżer urządzeń > wybierz urządzenie kamery > prawy przycisk myszy > aktualizuj sterownik

Kamera powinna znajdować się w drzewku obrazowali lub kamery.


Jeśli nie będzie na liście urządzenia kamery, to wybierz "nieznane urządzenie" i aktualizuj sterownik

Odnośnik do komentarza

Na liście nie było urządzenia kamery. Wybrałem więc "Nieznane urządzenie" i zgodnie z instrukcją kliknąłem w Aktualizuj sterownik. Wybrałem automatyczną aktualizację, która zakończyła się niepowodzeniem - "System Windows nie może zainstalować urządzenia "Nieznane urządzenie"

System Windows nie może odnaleźć sterowników dla tego urządzenia". 

Odnośnik do komentarza

Użyj programu Dell Support Assist. Opcja scan hardware a następnie get drivers and downloads.

 

Skoro na windows 7 kamera działała, to raczej w BIOS sama się opcja nie zmieniła, ale można dla pewności sprawdzić czy w BIOS kamera jest załączona. Czyli wejście do BIOS przez naciskanie F2 zaraz po naciśnięciu power. Gałąź system configuration > miscellaneous devices

Odnośnik do komentarza

Białe okno to znany problem tego programu, spróbuj tego rozwiązania https://www.dell.com/community/SupportAssist-for-PCs/SupportAssist-Not-Responding-at-Launch/m-p/6103978/highlight/true#M86362

 

Co do bezpośredniego pobrania sterownika kamery, nie ma go wylistowanego na stronie producenta. Może będzie zawarty w jednej z paczek sterowników, a możliwe, że producent nie zapewnia go w ogóle. W każdym razie można próbować szukać sterownik dla systemu windwos 8 lub windows 7, a na windows 10 też się zainstaluje. https://www.dell.com/support/home/pl-pl/product-support/product/latitude-e6520/drivers

 

Jest jeszcze ostateczność, której nie polecam, a mianowicie programy firm trzecich wyszukujące sterowników, np. Driver Booster czy DriverPack. Tego typu programy potrafią jednak uczynić więcej szkody niż pożytku, należy mieć to na uwadze,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...