Skocz do zawartości

Użyteczność szukaj na forum


Krzesimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszukiwanie na forum może być lepiej skonfigurowane pod kątem użyteczności.

 

Obecnie już po pierwszym użyciu wyszukiwania narzucany jest limit czasowy, który musi upłynąć, aby móc znowu użyć wyszukiwania.

 

Typowy scenariusz wyszukiwania to:

Wyszukiwanie frazy (użycie 1)

Poprawa literówki i ponowne wyszukiwanie (użycie 2)

(brak zadowalających wyników) wyszukanie kolejnej frazy (użycie 3)

sortowanie wyników według daty (użycie 4)

 

Obecnie nawet chcąc posortować wyniki według daty, musimy odczekać narzucony czas. Podobnie jeśli zrobimy literówkę we frazie i chcemy ją tylko skorygować. Na użytkownika działa to zniechęcająco.

 

Kilka pierwszych wyszukiwań powinno być nielimitowanych.

Dodatkowo może lepszy byłby popup informujący o czasie do kolejnego wyszukiwania, zamiast przenoszenia na osobną stronę.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zgadzam się z Tobą, że wyszukiwanie na forum to prawdziwa droga przez mękę, choć z drugiej strony rozumiem, że muszą być ograniczenia czasowe, bo w przeciwnym wypadku jedna osoba mogłaby całkowicie zablokować tę opcję na serwerze.

Cytat

Kilka pierwszych wyszukiwań powinno być nielimitowanych.

Nie wiem, czy serwer potrafiłby odróżnić, które wyszukiwanie jest jednym z pierwszych, a które są jednymi z np. kilkudziesięciu.

 

Cytat

może lepszy byłby popup informujący o czasie do kolejnego wyszukiwania, zamiast przenoszenia na osobną stronę.

Ten pomysł mi się podoba, ale zobaczymy, co na to @Picasso

 

Odnośnik do komentarza

Tak, zgadzam się z Wami, że jest to nieporęczne, ale niestety nie mogę poluzować ograniczeń. Ten limit czasowy jest konieczny, bo to zabezpieczenie przed zaspamowaniem serwera zapytaniami w pętlach, co mogłoby doprowadzić nawet do padu serwera. Są niebezpieczne automatyczne boty nastawione na takie operacje oraz "żartownisie" zabawiający się w taki sposób.

 

21 godzin temu, Krzesimierz napisał:

Kilka pierwszych wyszukiwań powinno być nielimitowanych.

 

Nie jest możliwe rozróżnienie co za rodzaj wyszukiwania został uruchomiony i przez kogo.

 

21 godzin temu, Krzesimierz napisał:

Dodatkowo może lepszy byłby popup informujący o czasie do kolejnego wyszukiwania, zamiast przenoszenia na osobną stronę.

 

Nie wiem czy jest to technicznie wykonalne bez grzebania w kodzie forum, czego bardzo chciałabym uniknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...