Skocz do zawartości

Bardzo wolna praca laptopa


neah

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym prosić bardzo o pomoc z moim laptopem. Od jakiegoś czasu bardzo wolno pracuje, polecenia, otwieranie plików, przeglądarki itp wszystko prawie zawsze trwa nawet kilkanaście/kilkadziesiąt sekund, co chwilę jest jakiś "Brak odpowiedzi", dolny pasek się często zawiesza, kółko miele... Gry się przycinają, lagują. Te same, które kilka lat temu przy zakupie laptopa śmigał bez problemu. A wręcz jest gorzej, bo nawet gry sprzed kilkunastu lat jak Diablo 2 potrafią się zawieszać i lagować, mimo śmiesznych wymagań sprzętowych. Nie wiem dlaczego tak się dzieje - laptop był w serwisie. Wymieniono pasty, dysk jest w porządku, ustawienia energii na wysoka wydajność, podłaczony do akumulatora. Minimalna ilość programów na laptopie a i tak strasznie się slimaczy. Nastało to z biegiem lat, nie wiem dlaczego. Czasem pracuje ciut szybciej, a czasem wolniej, też nie wiem od czego to zależy. Laptop ma co prawda 5 lat, ale jego nie da się już używać nawet do przeglądarki czy office'a! Po kliknięciu na edycję posta strona wczytuje się przez 10 sekund, po kliknięciu na przycisk windowsa i przycisk zasilania - reaguje dopiero po 30 sekundach. Czy moglibyście mi jakoś pomóc? Wrzucę logi i screeny jakie trzeba :)

 

Laptop Acer Aspire V 17 Nitro. Intel I7-6700HQ, 8GB ram, win 10 64x

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdzenie dysku, sprawdzenie pamięci, oczyszczenie ze śmieci np. ccleanerem, może być mało miejsca na dysku systemowym, pliki internetowe wyczyścić, same sterowniki od grafiki jak aktualizowały się przez wu mogły się skaszanić, odinstalować przez DDU i zainstalować z opcją na czysto...powodów może być wiele.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...