Skocz do zawartości

Onedrive sam sie usuwa z systemu


wilczur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z którym walczę dosyć długo i nie mogę sobie z nim poradzić. Jest to na Windows Serwer 2016 czyli bliźniak 10

Aplikacja Onedrive sama się co kilka dni usuwa przez co przestaje działać.

 

Ponowne zainstalowanie powoduje rozpoczęcie działania , nie trzeba wpisywać dodatkowych ustawień od nowa ani nic podobnego, od razu startuje i działa.

Podejrzewam że problem leży w harmonogramie zadań który się tworzy i odpowiada za aktualizacje aplikacji; jednak próbowałem go wyłączać, zmieniać, usuwać i za każdym razem on się tworzy na nowo z domyślnymi wpisami gdy tylko komputer zostanie uruchomiony na nowo.

 

Proszę o pomoc bo próbowałem różnych metod i niestety żadna nie pomaga i nie mam już dalszych pomysłów co robić, a aplikacja jest na codzień niezbędna

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Cytat

Task: {3CC5772F-BDB4-4527-99C9-C26D803756B9} - System32\Tasks\ExcelSTANER => C:\ONEDRIVE\OneDrive - ABC Kid\STANER\wgrajEXCELa.bat [691 2020-07-02] () [Brak podpisu cyfrowego]
Task: {E376923E-214C-461F-BE7A-146B5D408C39} - System32\Tasks\KopieNavireo => C:\ONEDRIVE\OneDrive - ABC Kid\KopieNavireo\backupALL.bat [764 2020-10-21] () [Brak podpisu cyfrowego]

Tylko te dwa Zaplanowane Zadania dotyczą OneDrive. Wg mnie nie wyglądają na takie, które mogłyby powodować tytułowe problemy, ale na wszelki wypadek je usuniemy.

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

BootExecute: autocheck autochk /q /v *
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
Policies: C:\ProgramData\NTUSER.pol: Ograniczenia <==== UWAGA
HKLM\ DisallowedCertificates: 417E225037FBFAA4F95761D5AE729E1AEA7E3A42 (U)
HKLM\ DisallowedCertificates: 54D9D20239080C32316ED9FF980A48988F4ADF2D (U)
HKLM\ DisallowedCertificates: 8A38755D0996823FE8FA3116A277CE446EAC4E99 (U)
HKLM\ DisallowedCertificates: AD898AC73DF333EB60AC1F5FC6C4B2219DDB79B7 (U)
Task: {3CC5772F-BDB4-4527-99C9-C26D803756B9} - System32\Tasks\ExcelSTANER => C:\ONEDRIVE\OneDrive - ABC Kid\STANER\wgrajEXCELa.bat [691 2020-07-02] () [Brak podpisu cyfrowego]
Task: {E376923E-214C-461F-BE7A-146B5D408C39} - System32\Tasks\KopieNavireo => C:\ONEDRIVE\OneDrive - ABC Kid\KopieNavireo\backupALL.bat [764 2020-10-21] () [Brak podpisu cyfrowego]
S3 vwifibus; \SystemRoot\System32\drivers\vwifibus.sys [X]
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Widzę, że pliki One Drive są przechowywane w folderze C:\Users\(Twoja nazwa)\AppData\Local\Temp\9, czyli w folderze plików tymczasowych, a więc są automatycznie usuwane przy każdym czyszczeniu Systemu (np. teraz podczas usuwania przy pomocy FRST).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Zanim uruchomię to dodam tylko że akurat zadania uruchamiające wgrajEXCELa.bat oraz backupALL.bat są niezbędne, zostały dodane ręcznie i są wymagane do poprawnej pracy innego programu więc nie mogą być usunięte. Samo środowisko jest maszyną wirtualną w Azure, nie wiem czy informacja jest przydatna ale lepiej to napisać.

 

Zadaniem harmonogramu które jest najbardziej problematyczne wydaje mi się ten wpis, Onedrive Standalone update , cokolwiek bym w nim nie zmienił to po restarcie maszyny w nocy (tak jest ustawiona) zadanie wraca do pierwotnej postaci. Próbowałem zadanie usuwać, zmieniać daty , wyłączać i zawsze po restarcie wraca.

Podejrzewam że jest to mechanizm aktualizacji Onedriva który zaczyna się wywoływać, deinstaluje bieżącą aplikację jednak nie instaluje nowszej wersji (to tylko przypuszczenie). Aby przywrócić działanie uruchamiam plik z lokalizacji %localappdata%\Microsoft\OneDrive\Update\OneDriveSetup.exe  i dopiero wtedy znowu aplikacja rusza.

Dodatkowo nie dzieje się to codziennie lecz co kilka dni co też utrudnia diagnozę problemu.

obraz.thumb.png.4726606e784eb429fd5b949ecfde4a0f.png

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...