Skocz do zawartości

Formatownie zdjęcia na serwerze


Penicylina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Czy jest możliwość, żeby zdjęcia były formatowane automatycznie na forum?
Bo aktualnie tego nie ma i zdjęcia są duże, a czasem za duże. Po wklejeniu zdjęcia poprzez skrót Crtl+V ze schowka.
przykład:
image.thumb.png.252004a8cae91a74b95dcbe54be12ef0.png
zdjęcie zajmuje cały ekran.
Mogłoby być formatowane na jakiś odpowiedni rozmiar, żeby np. nie zajmowało więcej niż 350x350 pikseli i przy tym zachowało proporcje.
Dodatkowo można byłoby je powiększyć do oryginalnych rozmiarów po kliknięciu. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@Penicylina

 

8 godzin temu, Penicylina napisał:

Czy jest możliwość, żeby zdjęcia były formatowane automatycznie na forum?

 

Domyślnie automatyczny limit dla wyświetlania jest ustawiony na 1000x750 i nie widzę potrzeby zmiany gdyż:

 

 

8 godzin temu, Penicylina napisał:

Mogłoby być formatowane na jakiś odpowiedni rozmiar, żeby np. nie zajmowało więcej niż 350x350 pikseli i przy tym zachowało proporcje.
Dodatkowo można byłoby je powiększyć do oryginalnych rozmiarów po kliknięciu. 

 

Każdy użytkownik może dostosować rozmiar własnoręcznie jak omawiałam w starym temacie. Dwuklik na obraz lub kombinacja CTRL+ prawy klik, by wywołać menu edycji obrazu:

 

ckeditor_imagecontrols2.png

 

Odnośnik do komentarza

test:
obrazek

 

44 minuty temu, picasso napisał:

Domyślnie automatyczny limit dla wyświetlania jest ustawiony na 1000x750 i nie widzę potrzeby zmiany gdyż:
Każdy użytkownik może dostosować rozmiar własnoręcznie jak omawiałam w starym temacie. Dwuklik na obraz lub kombinacja CTRL+ prawy klik, by wywołać menu edycji obrazu:

Przeoczyłem temat, forum wygląda lepiej niż wcześniej. Ładnie i estetycznie. Problem w tym, że mniejszy format, zniwelowałby problemy związane z nowymi użytkownikami, którzy o tym nie wiedzą. Co wrzucają zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości. Gdzie na pół ekranu, widzę same obrazki:
Tak jak w tym przykładzie:

Linijka tekstu i obrazki, które 1000 razy więcej miejsca zajmują. To już estetycznie nie wygląda moim zdaniem.
Forum bardziej się skupia na tym, żeby przekazać treść przez tekst, a dodatkiem są zdjęcia, które pomagają przy diagnozie różnych problemów.
Może lepiej, gdyby z automatu był format do 350 pikseli z możliwością powiększenia, przez kliknięcie w obrazek.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Penicylina napisał:

Problem w tym, że mniejszy format, zniwelowałby problemy związane z nowymi użytkownikami, którzy o tym nie wiedzą. Co wrzucają zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości. Gdzie na pół ekranu, widzę same obrazki

 

7 minut temu, Penicylina napisał:

Linijka tekstu i obrazki, które 1000 razy więcej miejsca zajmują. To już estetycznie nie wygląda moim zdaniem.
Forum bardziej się skupia na tym, żeby przekazać treść przez tekst, a dodatkiem są zdjęcia, które pomagają przy diagnozie różnych problemów.
Może lepiej, gdyby z automatu był format do 350 pikseli z możliwością powiększenia, przez kliknięcie w obrazek.

 

Jeśli chodzi o tematy użytkowników, to gdy widzę kilka kolosów, gdzie trudno nawet przebić się do tekstu właściwego (plecionka z tekstu i obrazów), po prostu ręcznie edytuję rozmiary obrazów w poście. Akurat ten konkretny temat podany przez Ciebie jako przykład niespecjalnie mnie drażni, bo tekst jest odizolowany na początku. Oczywiście ręcznie mogę te obrazy zmniejszyć.

 

Jak mówię, na razie nie planuję zmiany domyślnego limitu. Są też dodatkowe aspekty sprawy:

  • Każda zmiana w limicie, by objęła stare obrazy, wymaga globalnej przebudowy postów. Są jednak obrazy które moim zdaniem powinny pozostać nienaruszone.
  • Forum ma układ responsywny i automatycznie dostosowuje elementy do zakresu widoczności ekranu lub urządzenia, więc nie każdy widzi to samo co ja czy Ty. Te same obrazki przy mniejszych oknach czy na urządzeniach mobilnych są proporcjonalnie zmniejszone bez żadnych dodatkowych manipulacji i odczucia wizualne są jednak inne.
  • Pod kątem estetycznym jakość obrazów. Obrazek dostatecznie mały ale o te kilka pikseli wykraczający poza ustawiony limit (np. 355x355) wygląda jakby był w słabej jakości ("rozmyty", "rozciągnięty") a nie pomniejszony. Przy czym ustawiony limit powoduje niemożność powiększenia obrazu o te kilka pikseli w poście przy udziale menu edytora (tylko bezpośrednia edycja kodu HTML przez Administratora wchodzi w grę). Irytowało mnie to, dlatego też uznałam, że zostawienie większego marginesu lepiej służy. Jak na ironię po kilku zmianach ostatecznie i tak wróciłam do domyślnego ustawienia.

 

Odnośnik do komentarza

@picasso

Może to kwestia gustu, mi się to nie podoba. Jak muszę skrolować 4 strony obrazków.
 

9 minut temu, picasso napisał:

Oczywiście ręcznie mogę te obrazy zmniejszyć.


To się natomiast mija z celem. Bo lepiej jakby to automatycznie się ustawiało.

 

 

10 minut temu, picasso napisał:

Każda zmiana w limicie, by objęła stare obrazy, wymaga globalnej przebudowy postów. Są jednak obrazy które moim zdaniem powinny pozostać nienaruszone.

Tak też przypuszczałem, że będzie z tym problem, ale chciałem się zapytać czy istnieje jakiś cień szansy.

 

Bo mnie te ogromne obrazki irytują?. Nie mieszczą mi się na ekranie często w przeglądarce.
Siedząc na laptopie mam rozdzielczość 1920x1080
Bo wysokość strony, którą przeglądam w pikselach to około 820.(Teraz sobie sprawdziłem za pomocą lightshota.
Czyli jak ktoś mi wrzuci zdjęcie wielkości 1000 to nawet się nie zmieści na stronie ?
Także, myślę, że to jakiś problem jednak jest.
No jeszcze mi jedynie zostaje oddalenie strony zapomocą Ctrl+scroll roll, ale to się trochę mija z celem bo strona powinna być tak dostosowana, żeby wygodnie z niej się korzystało,

To jest tylko moja skromna opinia.?

28 minut temu, picasso napisał:

Forum ma układ responsywny

ale zdjęcia się nie zmieniają swojej wielkości jak, ktoś wrzuci 1000x720 to przy wielkości u mnie się nie mieszczą nawet w przeglądarce.
Szerokość pola widzenia u mnie postów to 1500 piksela

(tak na oko)
 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Penicylina napisał:

Siedząc na laptopie mam rozdzielczość 1920x1080
Bo wysokość strony, którą przeglądam w pikselach to około 820.(Teraz sobie sprawdziłem za pomocą lightshota.
Czyli jak ktoś mi wrzuci zdjęcie wielkości 1000 to nawet się nie zmieści na stronie ?

 

14 minut temu, Penicylina napisał:

ale zdjęcia się nie zmieniają swojej wielkości jak, ktoś wrzuci 1000x720 to przy wielkości u mnie się nie mieszczą nawet w przeglądarce.
Szerokość pola widzenia u mnie postów to 1500 piksela

 

W mojej opinii to są już kwestie indywidualnej percepcji i nie ma jednolitego rozwiązania kalkulującego wszystkie możliwe kombinacje. Ja też siedzę na rozdzielczości 1920x1080 i nie odczuwam tego samego dyskomfortu co Ty. Cała szerokość posta jest u mnie widoczna niezależnie od wielkości okna przeglądarki (czyli i szerokość obrazu), natomiast z długością to można tu polemizować, że o ile treść posta to nie jest kilka linijek tekstu i tekstowe załączniki, to prędzej czy później i tak trzeba przewijać i nie tylko ze względu na jeden wielki obraz, ale np. 5 obrazów 350x350 w pionowej linii (2 widoczne, 3 ucięty, reszta niewidoczna, i jeszcze kluczowy tekst pod obrazkami).

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.07.2021 o 15:48, picasso napisał:

Cała szerokość posta jest u mnie widoczna niezależnie od wielkości okna przeglądarki (czyli i szerokość obrazu), natomiast z długością to można tu polemizować, że o ile treść posta to nie jest kilka linijek tekstu i tekstowe załączniki, to prędzej czy później i tak trzeba przewijać i nie tylko ze względu na jeden wielki obraz, ale np. 5 obrazów 350x350 w pionowej linii (2 widoczne, 3 ucięty, reszta niewidoczna, i jeszcze kluczowy tekst pod obrazkami).

U mnie szerokość też jest widoczna, ale jeżeli chodzi o długość to nie, ale to kwestia tego jak obszerny post jest. Jeżeli chodzi o długość to ponoć dla kobiet to nie ma znaczenia.

Sprawdziłem na telefonie, jak wygląda forum bardzo fajnie. Bo obrazy są odpowiedniej wielkości. Względem tekstu - można sobie kliknąć w zdjęcie i powiększyć.
Ładnie to wygląda i estetycznie. 

Na komputerze już tak fajnie to nie wygląda chyba, że laptop trzymałbym bokiem. Wtedy uzyskałbym podobny rezultat ale nie o to w tym chodzi.

Jeżeli chodzi o rozdzielczość telefonu to 1520 x 720 


Pokaże przykład na podstawie tematu, który wcześniej wysyłałem jak to u mnie widać na laptopie:

image.thumb.png.91371abb4b1c7102f38c14fd8c4d0ea2.png


Jak można zauważyć zdjęcie się nie mieści kompletnie mi na ekranie.

Czy Tobie @picasso forum tak samo się wyświetla?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...