Skocz do zawartości

Dwa problemy


neah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem asusa tuf dash f15 i mam dwa problemy. Pierwszy - nie moge ustawic planu zasilania "Wysoka wydajność". Nie ma go na liscie, a gdy chce utworzyc nowy plan to nie moge wybrac z posrod trzech podstawowych, jest automatycznie przydzielany Zrownowazony. W zaawansowanych ustawieniach jest ledwie kilka pozycja - zawsze bylo kilkanascie ustawien.

 

Drugi problem - nie wiem dlaczego ale cały czas wyswietla mi sie ikonka na pasku "Bezpieczne usuwanie sprzetu" i jest opcja wysuwania karty graficznej. Pierwszy raz sie z czyms takim spotkalem, dlaczego cos takiego sie pokazuje, jak to usunac?

 

 

Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Jeśli komputer obsługuje Modern Standby, domyślnie będzie dostępny tylko plan "Zrównoważony" i nie będzie możliwe ustawienie innego planu jako domyślnego. Toteż sprawdź czy ten tryb jest włączony.

 

2. To prawdopodobnie bug w sterownikach nVidia. Jaka wersja sterowników jest obecnie zainstalowana i czy dostępna jest aktualizacja? Możesz wypróbować obejście. W polu szukania wpisz regedit i przejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvlddmkm

 

Dwuklik na wartość SurpriseRemovalSupport i przestaw z 1 na 0. Zresetuj komputer.

 

Odnośnik do komentarza

1. Tryb jest czynny, w przeciwnym wypadku komunikat byłby "The system firmware does not support this standby state." Zmiana na starszy model zasilania nie jest możliwa. Gdybyś chciał starszy schemat S3 (dający do wyboru wiele planów), musiałbyś w BIOS przestawić schemat i przeinstalować system na czysto. Moim zdaniem mija się to z celem.

 

2. Skoro wartość jest nieobecna, z prawokliku utworz nową wartość DWORD (32-bit), nadaj jej nazwę SurpriseRemovalSupport i ustaw na 0. Zresetuj komputer.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...