Skocz do zawartości

"Nie można zapisać tego pliku, ponieważ jest on dostępny tylko do odczytu."


moniqa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam problem z nowym dyskiem przenośnym. Mam inne dyski i z nimi nie ma takiego problemu.

Pracuję na tym dysku, zmieniam niektóre pliki (.doc, excel) i mam taki problem, że nie jestem w stanie zapisać edytowanego pliku bezpośrednio na dysku przenośnym. Działam cały czas na koncie Administratora, próbowałam wprowadzać zmiany we właściwościach, ale wyskoczył jakiś błąd odnośnie dostępności, więc dałam sobie spokój... Jak rozwiązać ten problem? Dodam, że rzecz dotyczy kilku plików, nie tylko jednego. Męczy mnie, że muszę zapisywać plik w innej lokalizacji, a potem przenosić na dysk.

210378845_194987815874885_1846765513459174453_n.png
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ktokolwiek wie jak rozwiązać ten problem? Zmiany w Kontroli Kont Użytkowników nie działają. We właściwościach, w Zabezpieczeniach jak chcę wszystkim kontom nadać "zezwól" to część się robi, ale wyskakuje kilka razy błąd, przy niektórych folderach, że "Nie można wyliczyć obiektów w kontenerze. Odmowa dostępu".

Podkreślam, że cały czas działam z poziomu konta Administratora i pierwszy raz mam taką sytuację z dyskiem zewnętrznym...

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.07.2021 o 14:39, moniqa napisał:

We właściwościach, w Zabezpieczeniach jak chcę wszystkim kontom nadać "zezwól" to część się robi, ale wyskakuje kilka razy błąd, przy niektórych folderach, że "Nie można wyliczyć obiektów w kontenerze. Odmowa dostępu".

 

Ten błąd powinien być związany z tym, że próbujesz zmieniać uprawnienia na obiekcie którego Właścicielem jest inne konto / grupa.

 

W Widoku Komputer prawy klik na dysk > Właściwości > Zabiezpieczenia > Zaawansowane > W polu Właściciel zmień na swoje konto i zaznacz "Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów" > Zastosuj. Następnie na liście kont dodaj swoje konto z Pełną kontrolą, a na dole zaznacz opcję "Zamień wszystkie wpisy uprawnień obiektów podrzędnych".

Odnośnik do komentarza

Te uprawnienia dla katalogu głównego wyglądają w porządku. U mnie też jest taki układ na dyskach innych niż systemowe, z jednym wyjątkiem, tzn. Właścicielem jest SYSTEM a nie moje konto. I nie mam problemu z bezpośrednim zapisem pliku tekstowego w tej lokalizacji.

 

W tej sytuacji powątpiewam w dalsze manipulacje uprawnieniami. Dwa pytania:

- Czy po zmianie Właściciela po ponownym otwarciu okna Zabezpieczeń Właścicielem jest Monika? Jeśli tak, to czy jest czynny przycisk "Dodaj" pod listą kont, by można było dodać konto Monika z Pełną kontrolą?

- Czy błąd występuje jeśli pliki na których pracujesz zostaną przeniesione do nowego podfolderu utworzonego na tym dysku, np. E:\Dokumenty?

Odnośnik do komentarza

Jest widoczny czynny przycisk dodaj. Jak to wygląda po kliknięciu wrzucam w screenie.

W podfolderach mogę otworzyć normalnie pliki, ale jeśli zedytuję i chcę zapisać problem nadal występuje, czyli "nie można zapisać pliku...". Z tego co widzę działa to dla wszystkich plikach we wszystkich podfolderach. Na ten dysk mogę przenieść pliki, do dowolnego podfolderu, ze swojego komputera, ale zapisać domyślnie na dysku nie jestem w stanie.

dodaj.png
Odnośnik do komentarza

Wątpię, że to problem uprawnień.

- Czy pliki we Właściwościach mają zaznaczony atrybut "Tylko do odczytu"?

- Czy w Wordzie nie ma jakiś restrykcji tego typu?

- Czy na tym dysku podczas gdy edytor i wszystkie dokumenty są zamknięte są ukryte pliki ze znakiem tyldy ~? To pliki tymczasowe i powinny samodzielnie zniknąć po ukończeniu pracy nad dokumentem, ale czasami mogą pozostać.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Atrybuty we właściwościach plików to nie ma zaznaczone ptaszka przy Tylko do odczytu. ALe co ciekawe to jak otworze centralnie z tego dysku plik Word to otwiera się plik w opcji "Tylko do odczytu..."

W Wordzie nic nie ustawiałam.

Nie ma żadnych dokumentów ze znakiem tyldy.

Co ciekawe to ten sam dysk podłączony do komputera stacjonarnego w innej sieci działa normalnie... Można na nim edytować, zapisywać, zmieniać i żaden błąd nie wyskakuje...

Sprawdziłam w ustawieniach systemu numer i na pewno Właścicielem tego dysku jest mój Laptop.

 

2021-07-21 10_16_09-Window.png
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...