Skocz do zawartości

System nie uruchamia się a w sekcji odzyskiwania brak kont administratora


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Windows 10 pro nie uruchomił się i ukazała się plansza "Automatyczna naprawa" następnie "Diagnozowanie komputera" i " Naprawa automatyczna" - opcje zaawansowane. Tu do wyboru jest wiele opcji ale którejkolwiek bym nie wybrał to zawsze dostaję informację:"Aby kontynuować musisz się zalogować jako administrator ale na tym komputerze nie ma kont administratora".

W tym systemie były dwa konta i obydwa z uprawnieniami administratora, innych nie było.

Niestety nie mam pojęcia jak odzyskać dostęp do tych kont (loginy i hasła znam), proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wbudowane w system środowisko odzyskiwania RE wymaga logowania przy udziale lokalnego konta. By to obejść skorzystaj z zewnętrznego środowiska odzyskiwania RE wbudowanego w instalator Windows 10:

  • Na innym komputerze utwórz przy udziale Narzędzia do tworzenia nośnika Windows 10 bootowalny USB. Upewnij się w BIOS, że jest ustawione bootowanie z USB jako pierwsze.
  • Na ekranie proponującym instalację systemu wybierz na spodzie opcję Napraw komputer, która to prowadzi do zestawu opcji naprawczych. W związku z tym, że nawet konta administracyjne nie są wykrywane proponuję od razu skorzystać z Przywracania systemu, o ile w ogóle były jakieś punkty...
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Próbowałem uruchamiać instalację systemu z pendrive i z DVD i za każdym razem gdy wybierałem opcję naprawy komputera ukazywało się menu gdzie do wyboru było, napraw podczas uruchamiania, przywróć itd, gdzie po wybraniu którejkolwiek opcji dowiadywałem się że do wykonania operacji potrzebne są uprawnienia administratora, których nie mam i żadne konto ich nie ma.

Na nowym dysku zainstalowałem system i pozostałem programy od nowa a dokumenty przechowywałem na partycji D więc nie było problemu z ich przekopiowaniem.

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem - żona zarządziła wyjazd nad morze.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...