Skocz do zawartości

Nie działają porty USB 3.0 - netbook ASUS Eee 1215N


budyn76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W tym netbooku :

 

1. Wymieniłem baterię CMOS

2. Zamieniłem HDD na SSD

3. Zainstalowałem Win7 Home Pro - taki sam był na HDD wcześniej

4. Był problem z aktualizacją Windows - na tym forum znalazłem info o sterownikach RST, które zainstalowałem - dzięki :-)

4. Zainstalowałem aktualizacje Win7 z "kroki finalizujące" i reszta z Winows Update

5. Zainstalowałem sterowniki z https://www.asus.com/pl/SupportOnly/Eee PC 1215N/HelpDesk_Download/

6. Wszystkie urządzenia OK, oprócz tego usb 3.0

 

Ze strony https://www.asus.com/pl/SupportOnly/Eee PC 1215N/HelpDesk_Download/ nie działają ani Renesas ani NEC (code 10)

 

Instalowałem też z innych stron - Driverscape itp.

 

Odinstalowywałem wszystko z gałęzi "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" i restart - nic nie dało - Windows Update nie znajduje sterownika.

 

Narzędzie systemowe "Rozwiązywanie problemów - sprzęt i dźwięk" - nie pomogło

 

BIOS - nie udało mi się zaktualizować (może i dobrze) - jest wersja 0901

 

W BIOS-ie nie ma opcji odnośnie USB.

 

I jeszcze: przy starcie (BIOS) jeśli pendrajw jest włożony do któregoś z niebieskich portów - system się nie uruchomi - komunikat "Initializing USB controlers".

 

Co robić ?

 

 

HWINFO-ASUS-1215N.PNG Menedżer urządzeń - ASUS 1215N - przed inst.sterownika USB.PNG Menedżer urządzeń - ASUS 1215N.PNG
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Niestety, dwa razy rozkręciłem i czyściłem, od nowa instalowałem sterowniki NEC potem Renesas. 

i żółty trójkącik.

 

LAN i słuchawki, które są na tej samej płytce działają.

 

W Podglądzie zdarzeń mam komunikat:

 

"Usługa zarządzania sterownikami zakończyła proces instalacji sterownika FileRepository\nusb3drv.inf_amd64_neutral_049f55fc9a2957b2\nusb3drv.inf dla wystąpienia urządzenia o identyfikatorze PCI\VEN_1033&DEV_0194&SUBSYS_01941033&REV_03\4&1506056A&0&00E3 z następującym stanem: 0x0."

 

 

Odnośnik do komentarza

Piszesz "przy starcie (BIOS) jeśli pendrajw jest włożony do któregoś z niebieskich portów - system się nie uruchomi - komunikat "Initializing USB controlers" co oznacza, że problem jest z kontrolerem już na starcie komputera, przed załadowaniem windows więc w windowsie tego nie naprawimy, problem jest wcześniej. Dla potwierdzenia można uruchomić system typu live z pendriva czy na nim też porty nie działają. Szukałbym przyczyny problemu związanego ze sprzętem lub biosem. Czy przedtem te porty USB w ogóle działały?

 

Spróbuj wyciągnąć baterię CMOS z płyty na dłużej, ponad godzinę, wcześniej odłącz zasilacz i baterię/akumulator, a po odłączeniu przytrzymaj przycisk power 10 sekund. 

Upewnij się czy nie ma żadnych paprochów w porcie usb, zobacz czy nie są przepalone, żółtawy kolor płytki wokół portu lub zapach spalenizny z bliska.

Kolejno spróbować jednak upgrade bios

 

 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Krzesimierz napisał:

Dla potwierdzenia można uruchomić system typu live z pendriva czy na nim też porty nie działają.

Dobry pomysł - sprawdziłem - w linuksie też nie działają.

 

59 minut temu, Krzesimierz napisał:

Czy przedtem te porty USB w ogóle działały?

No właśnie ... Mój błąd, że nie sprawdziłem dokładnie. I pamięć zawodzi ... Trochę ten netbook u mnie już przeleguje ... Kolega - właściciel mówi, że były z nimi problemy ...  Więc niewiele wiadomo :-(

 

Godzinę temu, Krzesimierz napisał:

Spróbuj wyciągnąć baterię CMOS

To już jutro po południu go rozbiorę.

Dzięki za dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

Nie działa. Dalej "kod 10". Do wyboru mam chyba niestety tylko sterowniki NEC albo Renesas.

 

Porty nie działają też po podpięciu starego dysku - próbowałem też uruchomić na nim "Recovery" - nie poszło.

 

Zaczynam się zastanawiać czy nie jest to jednak kwestia kolejności instalacji sterowników ...

Na forach piszą, że nie da się zainstalować windowsa z pendrajwa z niebieskiego portu tylko z czarnego, czyli to może normalka w tym czymś.

Może te porty nie działają bez instalacji sterowników ?

 

Boję się aktualizacji BIOSU, bo po tym może być gorzej.

 

Jak sprawdzić inaczej czy porty są dobre ? 

 

Jest opcja, że kupię całą płytkę za ok. 33 zł, ale jeśli porty są ok. to wydatek niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza

Porty nie działają na trzech różnych systemach, to jest wystarczające sprawdzenie. Więcej to można płytkę do innego laptopa z tym samym gniazdem na płycie przełożyć i spróbować :) Natomiast te moduły często się psują jako pierwsze więc masz 90% procent, że to właśnie płytka jest uszkodzona. Jest też możliwość problemu z tasiemką lub gniazdem na płycie, ale raczej teoretyczna.

 

Edit: można też dokupić rozdzielacz/hub USB jako zewnętrzne porty niskonapięciowe, np. do myszy czy penów

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...