Skocz do zawartości

Laptop nagle spowolnił


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam taki problem, że mój laptop nagle spowolnił. Wolniej chodzi internet, wolniej otwierają się programy, przeglądarki itp.

Tutaj są dane laptopa: http://img190.imageshack.us/f/danekomputera.jpg/

 

Szukałem pomocy na innym forum ale nie mogę się doczekać odpowiedzi. Koledzy mi doradzają, że może za wysoką temperaturę ma albo za dużo programów pracuje w tle ale postanowiłem poszukać pomocy u was. Jestem początkującym komputerowcem, proszę o pomoc

 

OTL.Txt-Notatnik: OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

OTL.Txt-Notatnik: załączyłem w pierwszym poście, bo jakoś nie mogę tu dodać dwóch różnych plików

Extras.Txt-Notatnik:

Extras.Txt

 

Laptop pracuje wolniej już od dłuższego czasu więc nie potrafię określić czy w tym czasie jak spowolniał, instalowałem cokolwiek.

Muszę też dodać, że kilka dni temu laptop sam mi się wyłączył a po włączeniu same "zawieszki" i "brak odpowiedzi". Każda próba otworzenia jakiegoś programu, przeglądarki lub aplikacji trwała w nieskończoność a gdy już zrezygnowany chciałem zamknąć okno nastąpił "brak odpowiedzi" i ekran zbladł. Myślałem że to jakieś przegrzanie jako, że mój laptop pracuje ok. 18 godz. dziennie. Wyłączyłem, jednak na drugi dzień było tak samo. Cofnąłem system o dwa dni, na razie "działa" (wolniej jak kiedyś) ale boję się, że ten proces powróci. Czym to mogło być spowodowane?

W menadżerze urządzeń dostrzegłem też "wykrzyknik" przy stacji dysków, zrobiłem wtedy screena: http://img233.imageshack.us/i/menaderurzdze.jpg/ jednak na drugi dzień jak i teraz nie ma tam wykrzyknika.

Odnośnik do komentarza

Proponuję sprawdzić urządzenia podłączone na USB

 

tam masz sądząc z loga modem na USB,kamerka i drukarka

 

Opisz jak wygląda podłączenie tych urządzeń ,bezpośrednio do komputera czy poprzez hub a jeśli masz huba to jaki czy posiada własne zasilanie

 

Proponuję odinstalować po kolei (nie naraz od razu) sterowniki od urządzeń i odłączyć od komputera.Na ślepo bym postawił na modem na USB - są z nimi często kłopoty zwłaszcza w nowych systemach.

No tak internetu nie sprawdzisz ale szybkość systemu i programów tak.

Odnośnik do komentarza

Oprócz tego co podane powyżej z urządzeniami USB potencjalnym źródłem problemu może być:

dysk twardy - prosiłbym o zrobienie skanu MHDD

przegrzewanie sie procesora (aby się uchronić przed spaleniem chodzi dużo wolniej) - prosiłbym o ściągniecie sobie HW Monitor-a włączenie go, zostawienie żeby działał w tle i po jakimś czasie (2,3 godziny) zanotowanie jakie są temperatury na procesorze (ewentualnie wrzucenie screena)

jeżeli istnieje możliwość to sprawdzenie jak zachowuje się komputer kiedy ma więcej RAM-u

 

Z tego co zauważyłem razem z komputerem startuje sporo programów - prosiłbym o screeny z programu Autoruns z zakładki Logon i Services aby można było łatwo pokazać co wyrzucić

Spróbowałbym też wyrzucić FFDShow i kodeki XVid oraz testowo usunąć ESET-a kiedy komputer jest odłączony od internetu - chyba że Pani Picasso stwierdzi że jest jakaś infekcja - to wtedy to co powyżej zignorować i najpierw rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza

@Flavius- Na USB mam tylko modem i myszkę podłączone bezpośrednio, nie mam i nie używam drukarki a kamerkę mam wbudowaną w laptopie więc na USB nie mam kamerki.

Mogę odinstalować drukarkę i kamerkę tylko nie wiem jak, sterowniki modemu zostawmy na później bo nie wiem czy bym potrafił potem zainstalować na nowo bez pomocy online, tym bardziej że kiedyś z tym modemem praca była szybsza.

 

@MatiK Jak czytam opis użycia MHDD, to nie potrafię tego zrobić, nigdy nie wypalałem płyt i nie wiem co to BIOS i jak tam wejść. HW Monitor włączyłem i później dołączę screena

 

A tutaj screeny z Autoruns.

Zakładka Logon: http://img222.imageshack.us/f/logoneq.jpg/

Zakładka Services: http://img222.imageshack.us/f/serwices.jpg/

Odnośnik do komentarza

Myślę że w zakładce Logon można odznaczyć wszystko oprócz EGUI (ptaszek ma tylko być przy tym) a w zakładce Services ptaszek powinien zostać przy usługach których Publisher-em jest ESET i Microsoft. Po wyłączeniu tego wszystkiego proszę ponownie uruchomić komputer i powiedzieć jak chodzi. Gdyby chodziło dobrze to najwyżej potem uruchomimy te potrzebne. Prosiłbym o wpisanie w pole Uruchom w Menu Start "services.msc" i upewnieniu się że usługa Dziennik Zdarzeń jest włączana automatycznie i jest uruchomiona.

Co do sprawdzenia dysku -można użyć programu SeaTools, on działa z poziomu Windows-a. Link do pobrania jest tutaj a samouczek jak używać tutaj. Myślę że możesz zrobić oba Self Testy oraz oba Generic (long generic trwa dość długo ewentualnie go pomiń).

Odnośnik do komentarza

@Flavius- Na USB mam tylko modem i myszkę podłączone bezpośrednio, nie mam i nie używam drukarki a kamerkę mam wbudowaną w laptopie więc na USB nie mam kamerki.

Mogę odinstalować drukarkę i kamerkę tylko nie wiem jak, sterowniki modemu zostawmy na później bo nie wiem czy bym potrafił potem zainstalować na nowo bez pomocy online, tym bardziej że kiedyś z tym modemem praca była szybsza.

Według tego poradnika http://www.business.vodafone.com/site/bus/public/enuk/support/10_productsupport/05_vmc_usb_modem/p_usb_modems.jsp sterowniki masz na modemie i instalują się samoczynnie po jego włożeniu.Aby odinstalować sterowniki trzeba wejść w "Progamy ifunkcje" i odinstalować " Vodafone 3G Broadband Modem"

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałem modem, natomiast nie wiem które to drukarka i kamera USB żeby odinstalować. Następnie odznaczyłem te programy startujące z Autoruns.

Zakładka Logon: http://img576.imageshack.us/f/logonvv.jpg/

Zakładka Services: http://img18.imageshack.us/f/serwices.jpg/

W zakładce "Logon" Corel photo downolader mimo że odznaczam to po restarcie znowu ma ptaszka. Natomiast nie stwierdziłem gwałtownego przyspieszenia systemu, jeżeli tak to minimalnie.

 

Pobrałem ten program SeaTools ale nie wiem czy dobrze użyłem. A robiłem tak:

http://img638.imageshack.us/f/seatools.jpg/

Stawiałem ptaszka przy tym: "5MACEC".. następnie w "Basic Tests": po kolei: wybierałem- "SMART Check", "Short Drive Self Test", "Short Generic" po każdym teście pojawiał się zielony napis "Pass info"

 

Jeszcze dołączam screena z HW Monitor-a: http://img857.imageshack.us/f/chm.jpg/

Odnośnik do komentarza

W zakładce "Logon" Corel photo downolader mimo że odznaczam to po restarcie znowu ma ptaszka. Natomiast nie stwierdziłem gwałtownego przyspieszenia systemu, jeżeli tak to minimalnie.

Niestety istnieje nieliczna grupa programów która nie pozwoli się odhaczyć,można tylko ręcznie usunąć wpis i/lub odinstalować program

 

Pobrałem ten program SeaTools ale nie wiem czy dobrze użyłem. A robiłem tak:

Stawiałem ptaszka przy tym: "5MACEC".. następnie w "Basic Tests": po kolei: wybierałem- "SMART Check", "Short Drive Self Test", "Short Generic" po każdym teście pojawiał się zielony napis "Pass info"

Tu chyba jest OK.Program powinien mieć możliwość pokazania pełnego raportu SMART więc go pokaż.

 

natomiast nie wiem które to drukarka i kamera USB żeby odinstalować. Następnie odznaczyłem te programy startujące z Autoruns.

Skoro nie masz drukarki to nie masz czego od niej odinstalować - to ja źle rozpoznałem sterowniki Ricoh :lol: - teraz widzę że to sterowniki do czytników kart (z logu Extras)

Możesz popróbować ale wątpię by to coś zmieniło: w "Programy i funkcje" >>>"RICOH R5C83x/84x Flash Media Controller Driver Ver.3.52.02"

 

Co do kamerki to w "Programy i funkcje" >>"USB 2.0 1.3M UVC WebCam" = USB 2.0 1.3M UVC WebCam"

 

Zaczynam się zastanawiać czy nie jest to aby problem z którymś sterowników sprzętowych który pechowo jest wadliwy i powoduje problemy - Jeśli żadna z porad nie pomoże to proponuję wejsć na stronę producenta i zaktualizować wszystkie sterowniki jakie tylko się da.

 

Jeszcze dołączam screena z HW Monitor

Te temperatury dla procesora wydają mi się za wysokie - ale to już niech ktoś inny się wypowie

Odnośnik do komentarza

Temperatury procka są za wysokie - na pewno trzeba go wyczyścić i nałożyć nową pastę termoprzewodzącą ale myślę że nie to sprawia problemy bo wg Intela do temperatury krytycznej po której procesor zwalnia pozostało jeszcz 27 stopni. O ile ten screen był zrobiony po kilku godzinach pracy to myślę że można to sobie zostawić na później - chyba że go zrobiłeś po 15 minutach pracy - wtedy laptop do czyszcznia.

Co do sterowników - Link do strony Asusa - tam musisz sobie wybrać model swojego notebooka i możesz pościągać stamtąd sterowniki, przy wyborze systemu wybierz Vista. Co prawda tam są stare sterowniki ale może np te które masz z systemem są jeszcze starsze. Sterownik do karty graficznej możesz sobie pobrać za to stąd.

 

Myślę że trzeba spróbować odinstalować ESET-a i zobaczyć jak system chodzi bez niego. Powiedz też czy próbowałeś odinstalować te kodeki FFDShow i XVid i czy to coś pomogło. Możesz też wejść do Revo Uninstallera i pousuwać aplikacje których nie używasz.

Odnośnik do komentarza

Nie odpisywałem wcześniej bo chciałem dokładnie sprawdzić działanie systemu.A więc tak:

Jak już wcześniej pisałem, po odznaczeniu poszczególnych programów z Autoruns nie za wiele przyspieszył system. Jednak na drugi dzień po ok. 5min pracy chciałem wejść w "panel sterowania" i laptop się zawiesił do tego stopnia, że nie mogłem przełączać okienek praktycznie nic. Gdy chciałem zamknąć okno to ekran "zbladł" a po chwili pokazało się okienko (tu nie jestem pewien dokładnie co pisało) coś w stylu: "exploer exe przestał działać" lub "eksploarator windows przestał działać". I w tym oknie miałem do wyboru trzy opcje. "zamknij program", "uruchom ponownie program" i "poczekaj aż program zacznie działać". Wybrałem opcję "zamknij program"

Nie wiem czy dobrze zrobiłem i czy ja ten program zamknąłem na dobre i czy on się jeszcze uruchamia. Mam nadzieje, że wiecie o jaki program chodzi. Jednak po restarcie laptopa stwierdziłem, że szybciej chodzi, szybciej startuje, zamyka itd. ogólnie bez zarzutów pracuje. Może ktoś mi powie co to za program i czy on jest ważny.

 

Co do powyższych postów:

Screen z HW Monitor-a: był robiony po ok. 4-5 godz pracy tego programu.

Kamerka i kodeki FFDShow i XVid odinstalowane- jednak nie mogę teraz oglądać filmów z komputera (brak obrazu), chyba będzie trzeba któryś przywrócić.

Modem też był na róbę odinstalowany jednak bez zmian było

Po za tym na razie nie robiłem nic więcej bo w miarę dobrze pracuje, jeszcze kilka niepotrzebnych programów myślę odinstalować. Tylko powiedzcie co z tym programem "exploer" czy ja go wyłączyłem na dobre? i przez to szybciej pracuje?

 

Co do logów to rozumiem, że brak odpowiedzi oznacza, że nie ma wirusów?

Odnośnik do komentarza

Explorer to proces Windowsa dzięki któremu mamy np menu start :) On nawet jak się zawiesi to musi być ponownie uruchomiony żeby się dało normalnie pracować. Możliwe że coś sie podszyło pod niego ale do żeby to stwierdzić najlepiej by było żebyś dał nowe logi. Kiedy te logi będą to jedna z dwóch kompetentnych osób je sprawdzi i udzieli ostatecznej odpowiedzi.

Ja osobiście bardziej obstawiam problemy sprzętowe - tylko żeby je zdiagnozować trzeba by było stworzyć sobie płytę bootowalną albo pendrive'a. Może nic nie trzeba będzie ruszać w BIOS-ie bo ustawienia domyślne są zazwyczaj taki że komputer najpierw sprawdza inne źródła. Tutaj jest płyta na której jest antywirus którego nie musisz używać oraz MemTest i MHDD. MemTest sprawdza pamięć i jest bezobsługowy w zasadzie a MHDD sprawdza dysk. Linka do instrukcji do MHDD podałem wcześniej. Płyte możesz wypalić tym programem. Wystarczy włożyć czystą płytę (może być DVD w końcu to tylko 1zł) nacisnąc na guzik Open znaleźć ten obraz wybrać Speed w okolicach 4x i nacisnąć na Burn. Potem zrestartować komputer z płytą w środku i wybrać MemTest. Jeżeli zrobi 2 passy bez błędów to możemy przyjąć że RAM jest dobry. Potem restart komputera i wybranie MHDD. Reszta o MHDD w instrukcji.

Odnośnik do komentarza

Podsumowując wszystkie logi: żadnej infekcji tu nie widać, nie mam podstaw podejrzewać, że problem leży akurat tutaj. Natomiast - jak rozumiem system na razie pracuje poprawnie - jeśli problem zawieszeń się odnowi, to ja bym tu sprawdziła podstawy, które nie zostały wykonane: kompletna deinstalacja ESET Smart Security (i tak nie jest to najnowsza wersja).

 

 

Jednak na drugi dzień po ok. 5min pracy chciałem wejść w "panel sterowania" i laptop się zawiesił do tego stopnia, że nie mogłem przełączać okienek praktycznie nic. Gdy chciałem zamknąć okno to ekran "zbladł" a po chwili pokazało się okienko (tu nie jestem pewien dokładnie co pisało) coś w stylu: "exploer exe przestał działać" lub "eksploarator windows przestał działać". (...) Jednak po restarcie laptopa stwierdziłem, że szybciej chodzi, szybciej startuje, zamyka itd. ogólnie bez zarzutów pracuje. Może ktoś mi powie co to za program i czy on jest ważny.

 

Powód błędu explorer.exe / moduł powodujący błąd powinien być nagrany w Dzienniku zdarzeń. Dzienniki nie są tu w ogóle sprawdzone, bo OTL nie potrafi ich odczytać w Twoim przypadku. Tak więc dostarcz tu Dzienniki zdarzeń właśnie. Zaś sam efekt to mi bardziej wygląda na ingerencję jakiegoś niepożądanego rozszerzenia powłoki (nie są wykluczone także kodeki), aniżeli inne czynniki (np. infekcja). I tu mnie interesuje:

 

 

Kamerka i kodeki FFDShow i XVid odinstalowane- jednak nie mogę teraz oglądać filmów z komputera (brak obrazu), chyba będzie trzeba któryś przywrócić.

 

A kiedy tę deinstalację kodeków wykonałeś? Czy to aby nie było właśnie między tym "eksploratorem który przestał działać" a restartem systemu? Ten ffdshow i XviD to były starocie. Ponadto, kolejna rzecz mnie interesująca to stopień przechodzenia tych kodeków:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"AC3Filter" = AC3Filter (remove only)

"HaaliMkx" = Haali Media Splitter

"QuicktimeAlt_is1" = QuickTime Alternative 2.6.0

"RealAlt_is1" = Real Alternative 1.8.0

QT i Real od razu widać, że sfatygowane, są nowsze wersje (KLIK / KLIK) i to wypadałoby wymienić. Podaj wersje Haali Media Splitter (dodaje do Windows Explorer swoje handlery) + AC3Filter. Generalnie sugeruję wywalenie wszystkich kodeków z tego komputera i zamianę na najnowszą starannie wybraną paczkę.

 

 

Z GMER był problem udało się skany dokończyć dopiero za piątym razem, coś mi przerywało skanowanie: http://img585.images...gmerscreen.jpg/

Jeśli chodzi o emulację napędów to usunąłem DEAMONa ale nie znm się i nie wiem czy jeszcze jakieś inne pracują, może ktoś oceni na podstawie logów.

 

Log z GMER mówi, że wcale nie zdjąłeś emulacji (co tłumaczy, że się wykładał). Deinstalacja Daemona to jest tylko pierwszy krok i w ogóle nie ściąga głównego sterownika SPTD (to ten wchodzi w konflikt z GMER). Potwierdza to OTL:

 

DRV - [2009-07-14 23:17:59 | 000,721,904 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

Usuwanie emulacji jest dwustopniowe: deinstalacja programu + deinstalacja sterownika SPTD narzędziem SPTDinst. Tak przy okazji, ten sterownik SPTD to jest jego starsza wersja (widocznie Twój Daemon jest starszy).

 

I jeszcze usuń martwe usługi pozostawione po Alcoholu i Spybot, które niepotrzebnie próbują się uruchamiać (Auto) - w Autoruns w karcie Services skasuj:

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (StarWindServiceAE)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (SBSDWSCService)

Drobnostki do korekty w ustawieniach Firefox:

 

FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Winamp Search"

FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://slirsredirect.search.aol.com/slirs_http/sredir?sredir=2685&invocationType=tb50ffwinampie7&query="

FF - prefs.js..keyword.URL: "http://slirsredirect.search.aol.com/slirs_http/sredir?sredir=2685&invocationType=tb50ffwinampab&query="

W Lisku w pasku adresów wklep about:config, wyszukaj widziane tu wartości (browser.* i keyword.URL), z prawokliku wyresetuj do poziomu domyślnego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
jak rozumiem system na razie pracuje poprawnie - jeśli problem zawieszeń się odnowi, to ja bym tu sprawdziła podstawy, które nie zostały wykonane: kompletna deinstalacja ESET Smart Security (i tak nie jest to najnowsza wersja).

Mógłby troszkę szybciej startować i zamykać się ale ogólnie system na razie pracuje poprawnie to może ESET-a bym na razie nie ruszał, chyba że znajdę nowszą wersję to chętnie wymienię.

 

Tutaj są dzienniki zdarzeń: http://www.speedyshare.com/files/27858550/zdarzenia.zip

 

A kiedy tę deinstalację kodeków wykonałeś? Czy to aby nie było właśnie między tym "eksploratorem który przestał działać" a restartem systemu?

Tak chyba było. Po zamknięciu eksploratora "wszystko" działało sprawnie więc nie robiłem restartu. Wtedy chyba odinstalowałem te kodeki a następnie restart.

 

QT i Real odinstalowałem i zainstalowałem nowe. A co do Haali Media Splitter i AC3Filter to nie wiem jak sprawdzić ich wersję. Nawet nie ma przy nich ikonek programowych tylko jakby "pusta kartka" jak na screenie: http://img710.imageshack.us/f/programy.jpg/ . Czy może one są błędnie zainstalowane?

 

Generalnie sugeruję wywalenie wszystkich kodeków z tego komputera i zamianę na najnowszą starannie wybraną paczkę.

Chętnie wymienię tylko można prosić o wymienienie które to są? I pod jakim "kątem" je się wybiera żeby były dobre?

 

 

Sterownik SPTD to on jest potrzebny? Mam go odinstalować na dobre, czy wymienić na nowszy?

 

I jeszcze usuń martwe usługi pozostawione po Alcoholu i Spybot, które niepotrzebnie próbują się uruchamiać (Auto) - w Autoruns w karcie Services skasuj:

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (StarWindServiceAE)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (SBSDWSCService)

 

Nie widzę tu takich usług. Jeśli są na screenie z postu nr.6 to które to licząc od góry?

Odnośnik do komentarza
Tutaj są dzienniki zdarzeń

 

1. To zdarzenie z powłoką explorer.exe jest nagrane w ogólny sposób, nie ma tu szczegółów:

 

Program Explorer.EXE w wersji 6.0.6002.18005 zatrzymał interakcję z systemem Windows i został zamknięty. Aby zobaczyć, czy jest dostępnych więcej informacji dotyczących tego problemu, sprawdź historię problemu w panelu sterowania Centrum akcji.

Identyfikator procesu: b28

Godzina rozpoczęcia: 01cbf0721fa3fb6b

Godzina zakończenia: 11

Ścieżka aplikacji: 430072006F00730073002D00740068007200650061006400000044006500610064006C006F0063006B0000000000

Identyfikator raportu: %7

Ewentualnie, sprawdź jeszcze jak to widać w historii raportów: Panel sterowania > System i konserwacja > Raporty i rozwiązywanie problemów > Wyświetl historię problemów

 

2. Powtarza się błąd WMI numer 10. To raczej drobnostka, ale sobie napraw to: KB950375. Wedle instrukcji, wklej do Notatnika podany tam skrypt, plik zapisz pod nazwą fix.vbs i umieść dla wygody na C:\. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklep C:\fix.vbs

 

 

Nie widzę tu takich usług. Jeśli są na screenie z postu nr.6 to które to licząc od góry?

 

Start > w polu szukania wklep cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator i wpisz te dwa polecenia:

 

sc delete StarWindServiceAE

sc delete SBSDWSCService

 

 

Sterownik SPTD to on jest potrzebny? Mam go odinstalować na dobre, czy wymienić na nowszy?

 

Bez tego sterownika nie będzie działać Daemon Tools. Jeśli przeinstalujesz Daemona na nowszą wersję, program wstawi nowszy sterownik. W aktualnej sytuacji rozumiem, że Daemon jest już odinstalowany, w takim układzie usuń sterownik SPTD za pomocą narzędzia SPTDinst, a następnie zainstaluj nowszą wersję Daemona.

 

 

A co do Haali Media Splitter i AC3Filter to nie wiem jak sprawdzić ich wersję. Nawet nie ma przy nich ikonek programowych tylko jakby "pusta kartka" jak na screenie: http://img710.images...f/programy.jpg/ . Czy może one są błędnie zainstalowane?

 

Spróbuj je odinstalować.

 

 

Chętnie wymienię tylko można prosić o wymienienie które to są? I pod jakim "kątem" je się wybiera żeby były dobre?

 

Kodeków tyle się montuje ile potrzebujesz do odtwarzania, zaczynając od minimalnych instalacji. Proponuję wstępnie najnowszą paczkę podstawową K-Lite. W razie potrzeby można ją rozszerzyć. Paczka "Basic" montuje:

 

Contents of version 7.1.0

 

ffdshow:

* ffdshow [revision 3800]

 

DirectShow source filters:

* Haali Media Splitter [version 1.11.96.14]

* MP4 splitter (Gabest) [version 1.5.2.2998]

* MPEG PS/TS splitter (Gabest) [version 1.5.2.2998]

* FLV splitter (Gabest) [version 1.5.2.2998]

 

DirectShow subtitle filter:

* DirectVobSub (a.k.a. VSFilter) [version 2.39.5.3]

 

Other filters:

* Haali Video Renderer [version 1.11.96.14]

 

Tools:

* Codec Tweak Tool [version 4.9.2]

* Win7DSFilterTweaker [version 4.1]

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam nowy problem z brakiem internetu, chodzi o modem. Po napisaniu ostatniego mojego posta wyłączyłem laptopa a na drugi dzień się zdziwiłem bo modem nie chce odpalić. Kilka restartów i przekładanie w różne wejścia USB nic nie pomagało. A więc odinstalowałem go. Po restarcie wkładam modem, zaczyna się instalować ale coś nie tak poszło. W "mój komputer" modem ma inną ikonę i jest widziany jako stacja dysków a nie jako modem. http://img863.imageshack.us/f/mjkomputer.jpg/ Klikając dwukrotnie na skrót na pulpicie nic się nie otwiera. Cofnąłem system o kilka dni ale jest tak samo, teraz się nie chce odinstalować http://img12.imageshack.us/f/setupexe.jpg/. Także dysk instalacyjny nie pomaga, nie wiem już co robić. http://img64.imageshack.us/f/schowek02frfr.jpg/. Dzisiaj zauważyłem, że mając modem podpięty mimo, że nie da się go włączyć to łączę się z internetem poprzez: panel sterowania >> centrum sieci i udostępniania >> połącz z siecią i dalej Vodafone połączenie telefoniczne.

Co ja mam zrobić, żeby modem działał normalnie?

Jeśli chodzi o sterowniki to proszę bardziej obrazowo opisać, które to są żeby wymienić i czy wystarczy zainstalować nowe? czy trzeba najpierw odinstalować te co mam.

Co do tej strony: http://support-org.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl to nie bardzo wiem od czego zacząć i co robić.

Chciałbym użyć MemTest i MHDD tak jak MatiK prosił ale nie mogę ich znaleźć na tej stronie: http://anti-virus.by/en/vba32rescue.shtml , mógłby ktoś bardziej opisać co i jak robić?

 

Tu jest ten błąd eksploera: http://img857.imageshack.us/f/exploer.jpg/

 

W cmd wklepałem komendy: sc delete StarWindServiceAE i sc delete SBSDWSCService tylko problem mam z tym: fix.vbs http://img717.imageshack.us/f/cmdfix.jpg/

Odnośnik do komentarza

Ja się odniosę do testów sprzętu:

powinieneś zrobić tak:

kupić kilka czystych płyt DVD-R, wejśc na tą stronę http://anti-virus.by/en/vba32rescue.shtml kliknąć na "Download FREE version" i kiedy pojawi sie okienko wybrać opcję zapisz i zapisać plik powiedzmy na dysku c w folderze diagnostyka, ściągnąc program FreeIsoBurner z tej strony link się nazywa "Download Free ISO Burner (SoftSea Mirror)" ściągnąć program zainstalować go i go włączyć. Następnie włożyć pustą płytę do napędu właczyć program FreeIsoBurner i kliknąć na opcję zaznaczoną na obrazku poniżej na czerwono i wskazać ten plik .iso z folderu diagnostyka z dysku c, następnie w tym zaznaczonym na czarno wybrać x4 a następnie nacisnąc na guzik zakreślony na niebiesko

post-1006-0-86460300-1302603479_thumb.gif

Jak wszystko pójdzie dobrze to płyta się wypali i wyskoczy jakiś komunikat że się udało. Klikamy na Ok w tym komunikacie (czy coś podobnego) następnie uruchamiamy komputer ponownie z płytą w środku i o ile masz szczęscie to zobaczysz zamiast Windowsa taki ekran

vba1.gif

Wybierasz MemTest i czekasz aż zrobią się powiedzmy 3 passy czyli pasek pass dobije do 100 % trzy razy. Nie wiem dokładnie ile to zajmie może to być nawet 3 godziny. Jeżeli by napisał że są błędy to należy o tym napisać na forum. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze (no errors) to resetujemy komputer i z tego czarnego menu wybieramy mhdd. Jak postępować z MHDD jest opisane w tutorialu do którego wczesniej podowałem link.

 

Jakby po uruchomieniu ponowym dalej startował Windows to niestety trzeba będzie zmieniać kolejność bootowania w BIOS-ie.

Co do Windowsa - ściągnij ShellExView i wstaw z niego raport.

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...