Skocz do zawartości

Laptop zawiesza się podczas przeglądania youtube


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

niedawno kupiłem laptopa Asus TUF Gaming A15. Od samego początku mam problem, że gdy włączam jakiekolwiek strony z filmami, to laptop całkowicie się zawiesza i muszę go ręcznie wyłączać przyciskiem. Początkowo myślałem, że to tylko na youtube, ale to samo się dzieje jak na wszystkich stronach, gdzie jest jakiś filmik działający choćby w tle albo minimalizujący się do rogu ekranu. Nie reagują żadne przyciski, ani nawet nie ma reakcji przy odłączaniu go od zasilania (gdy przy normalnym użytkowaniu odłączę laptopa od zasilania, to ekran na sekundę robi się czarny). Jedynie co wtedy działa, to światełka w klawiaturze, które sobie dalej pulsują. Wydaje mi się, że w momencie jak laptop się wiesza, to słysze z wewnątrz delikatny pisk, nie wiem czy to ma znaczenie. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut zawiesił się tak z 10 razy. Zgłaszałem przedtem ten problem do Asusa, nawet oddałem komputer do naprawy, ale powiedzieli, że laptop przeszedł "rygorystyczne testy" i jest sprawny. Program MyAsus twierdzi, że wszystko jest zaktualizowane i nie ma żadnych problemów. 

 

Poniżej zamieszczam logi z podglądu zdarzeń poprzez wetransfer, a w załączeniu pliki z FRST. 

 

Pozdrawiam

 

 

 

https://we.tl/t-Law67rKNKu

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Są logi FRST, więc je z przyzwyczajenia przejrzała: nie mas w nich niczego podejrzanego.

Tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

HKU\S-1-5-21-1554315395-3011317496-2915421979-1001\...\Run: [GalaxyClient] => [X]
Task: {476A179B-8840-44B6-9526-BB08090342EE} - \ASUSSmartDisplayControl -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {6CBEF361-EE00-46F9-B3B8-D803788F07C8} - \Microsoft\Windows\Management\Provisioning\PostResetBoot -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {706D1922-48CF-429C-A24C-86FCA8FFDD8B} - \ASUS\ASUSUpdateTaskMachineCore -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {869CE9E6-4AC2-452F-9602-A75F39BF3823} - \OneDrive Standalone Update Task-S-1-5-21-17294289-714642998-3945843320-500 -> Brak pliku <==== UWAGA
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Temat zostawiam dla fachowców z tego działu forum.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Według kolejności, najbardziej prawdopodobne wydają się problemy ze sterownikiem graficznym, akceleracja sprzętowa w przeglądarce, programy producenta dostarczane razem z laptopem (bloatware).

 

Odinstaluj obecny sterownik karty grafiki Nvidia, uruchom ponownie komputer i zainstaluj najnowszy sterownik od nowa. Kolejno w przeglądarce wyłącz akceleracje sprzętową. Sprawdź na dwóch różnych przeglądarkach. Daj znać o efektach,

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...