Skocz do zawartości

Przeniesienie licencji


Krzychu58

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raczej nie będzie to możliwe jeśli system na tego laptopa nie został zakupiony oddzielnie bo licencja tego nie umożliwia,ale próbować można bo przepisy nie są dość jednoznacznie jasne...teoretycznie możesz usunąć z konta MS ten komputer (laptop) i zainstalować win 10 na nowym sprzęcie używając klucza z win 8.

Odnośnik do komentarza

No fajnie , czyli możliwe, ze się da... ale po bezpłatnej aktalizacji, to już jest licencja cyfrowa?
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/znajdowanie-klucza-produktu-systemu-windows-aaa2bf69-7b2b-9f13-f581-a806abf0a886
ale dobra, to mam ją na koncie w internecie? tam ją mogę sprawdzić? komputer nie chodzi i na komputerze nie sprawdzę. Teoretycznie do cyfrowej nie trzeba wprowadzać, ale skolei w innym miejscu mowa coś o wyłączaniu tej strej kopii. ja się już w tym gubię
 

Odnośnik do komentarza

No bo to jest trochę skomplikowane,system kupiłeś z laptopem a nie oddzielnie więc raczej według licencji nie można systemu przenieść na stacjonarny bo on jest przypisany tylko do laptopa.Na rynku jest wiele kluczy z odzysku po lapkach i one działają.Klucz masz zapisany w biosie i jak byś stawiał na laptopie od razu win 10 pomimo tego że miałeś win 8 to się aktywuje bezproblemowo.Komputer też masz zapisany na koncie MS jeśli założyłeś takowe i logując się do niego system się powinien aktywować.Jednak dokonujesz poważnej zmiany sprzętowej w której nie chodzi tylko o zmianę płyty głównej lecz przeniesienie systemu na inną platformę i może być problem z jego aktywacją bez kontaktu z MS i podaniem klucza który lepiej żebyś miał pod ręką bo bez niego możesz nic nie zdziałać i nie przyznawać się że przenosisz system na stacjonarkę (odnośnie tego ostatniego nie wiem czy tak jest bo tego nie robiłem ale na chłopski rozum może się tak stać).Prawidłowo powinieneś wejść na konto MS i usunąć twój komputer który jest tam widoczny,zainstalować od razu win 10 i użyć klucza dopiero po instalacji.czy się aktywuje?...są różne przypadki,w razie czego kontakt do MS że zmieniłeś płytę główną z prockiem i nie możesz aktywować.Najprawdopodobniej będzie to już licencja cyfrowa,przynajmniej tak jest u mnie ale jak by to był oddzielnie kupiony system to może jest inaczej.

Odnośnik do komentarza

Jak nie dostałeś odpowiednich odpowiedzi?...to się zapoznaj się z tym TYM i działaj bo jak to zrobić to masz chyba w linkach.

Dla ciebie chyba najważniejsze to ten punkt i podpunkt:

4. Przeniesienie. Postanowienia zawarte w niniejszym punkcie nie mają zastosowania w przypadku nabycia oprogramowania przez konsumenta w Niemczech lub innym kraju wymienionym na stronie (aka.ms/transfer); wówczas przeniesienie oprogramowania na osobę trzecią oraz prawa do używania oprogramowania muszą być zgodne z prawem właściwym.

a. Oprogramowanie wstępnie zainstalowane na urządzeniu. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie wstępnie zainstalowane na urządzeniu (lub jeśli dokonał uaktualnienia na bazie oprogramowania wstępnie zainstalowanego na urządzeniu), może przenieść licencję na używanie tego oprogramowania bezpośrednio na innego użytkownika pod warunkiem jednoczesnego przekazania takiemu użytkownikowi licencjonowanego urządzenia. Musi to obejmować przeniesienie oprogramowania, jeśli takie zostało dostarczone z urządzeniem, a także oryginalnej etykiety systemu Windows z kluczem produktu. Przed otrzymaniem oprogramowania wspomniany użytkownik musi wyrazić zgodę na to, że postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie w przypadku przypisywania oprogramowania do innego użytkownika i korzystania z tego oprogramowania.

 

Czy są to jednoznaczne przepisy? jak interpretować? toż to już batalia na różnych stronach się odbyła na temat licencji i UE.Jaki wniosek z tego?...może taki...nie możesz przenieść licencji z laptopa bo jak go sprzedasz to łamiesz warunki bo musisz go sprzedać z systemem.Jeśli zostanie u ciebie to musisz odinstalować z laptopa system,usunąć z konta MS i dopiero zainstalować na nowym sprzęcie (stąd wysyp tanich kluczy,ale czy spełniają warunki licencji?) a czy się aktywuje?...musisz spróbować,ewentualnie kontakt z MS...weź też pod uwagę że nie zawsze aktywuje się od razu bo zanim przemielą serwery to może zająć trochę czasu.Jedyny pewny na 100% sposób bez żadnych dylematów moralnych,prawnych,interpretacyjnych to zakup nowego systemu,ale czy potrzebny?

 

Odnośnik do komentarza

Dostałeś jednoznaczna odpowiedz. Dostałes linki do stron Microsoftu gdzie to jest dokładnie opisane. Czytaj dokładnie.

 

Aby przygotować się do zmian sprzętu, upewnij się, że konto Microsoft zostało skojarzone z licencją cyfrową. To skojarzenie umożliwi ponowne aktywowanie systemu Windows za pomocą Narzędzia do rozwiązywania problemów z aktywacją w przypadku późniejszego wprowadzenia istotnej zmiany sprzętowej.

 

Na poprzednim sprzęcie trzeba skojarzyć to konto 

 

Odnośnik do komentarza

No to mówię, że się nie rozumiemy, bo np. Piszecie mi, że jak będę sprzedawał laptopa, to... no nie będę sprzedawał, bo napisałęm że się popsuł....
Potem piszecie mi, że jak sobie włączę, tego laptopa, to ten laptop w windowsie tak wygląda.... to ja wiem jak wygląda, ale to dalej nic nie wnosi, do uruchomienia na innym kompie... zresztą nadal nie włączę laptopa i nie zobaczę, bo się popsuł, i się nie "odpsuje"
powiedzcie proszę gdzie mam to sprawdzić an koncie microsoft w internecie, bo tam przynajmniej mogę wejśc z inego komputera.
Laptop był połączo z kontem microsoft, bo bez połaczenia z kontem microsoft nie można czegoś tam zainstalować itp, serispacku, albo czegoś... nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza

Pisałem że to skomplikowane bo przepisy są niejednoznaczne,podlinkowałem zaznaczyłem odpowiednie punkty.Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz,bez kontaktu z MS raczej się nie obejdzie.Są wersje OEM (cyfrowe) i BOX choć teraz z win 10 to już namieszane na maksa.OEM (nie dotyczy box) nie możesz przenieść na inny komputer bo jest przypisany tylko do konkretnego sprzętu (twojego laptopa) choć z według UE i cytatu z licencji może to być możliwe...musisz to zrobić tak aby wyglądało na zmianę sprzętową,masz podlinkowane jak tego dokonać.Masz laptopa na koncie to nie usuwaj,dodaj nowy komputer i skontaktuj się z MS ...powodzenia.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, zbycho napisał:

Dostałeś jednoznaczna odpowiedz. Dostałes linki do stron Microsoftu gdzie to jest dokładnie opisane. Czytaj dokładnie.

 

Aby przygotować się do zmian sprzętu, upewnij się, że konto Microsoft zostało skojarzone z licencją cyfrową. To skojarzenie umożliwi ponowne aktywowanie systemu Windows za pomocą Narzędzia do rozwiązywania problemów z aktywacją w przypadku późniejszego wprowadzenia istotnej zmiany sprzętowej.

 

Na poprzednim sprzęcie trzeba skojarzyć to konto 

 

To dlatego sie oytam gdzie i jak na koncie microsoft mam to sprawdzić. W tych linkach, ktore podajecie nie ma tego.

Odnośnik do komentarza

Bo nie ma tam takowej informacji,info o licencji masz w ustawieniach systemu.Licencja cyfrowa aktywuje system jak by ci padł i byś stawiał na nowo (np.jak byś nie miał klucza w biosie) poprzez logowanie do konta na tym samym sprzęcie,jeśli dokonałeś zmiany np. płyty głównej to prawdopodobnie już się to nie stanie bo to poważna zmiana i potrzebny kontakt z MS ewentualnie jak pisane wyżej narzędzie do rozwiązywania problemów z aktywacją,Ty przenosisz system oem z laptopa na stacjonarny czego do tej pory nie można było robić,ale może być możliwe zależy od interpretacji.Jak pisałem,pewnie bez pomocy ze strony MS się nie obejdzie.  

Odnośnik do komentarza

Zaczynałem identycznie. Windows 8.1 z kluczem, zaktualizowany do Win 10. 

Mam konto Microsoft. Na tym koncie identyczne informacje co ty, plus nazwa płyty głównej no ale ja mam pudło a nie laptop.

Mam konto powiązane z licencja cyfrową. Widziałeś na foto. Powiązał to system ponieważ logowałem do systemu się poprzez konto microsoft. 

Ostatecznie wyszukaj przedstawicielstwo Microsoftu w Polsce i zadzwoń.

I jeszcze raz popatrz.

 

 

 

2021-04-21 13.28.07 support.microsoft.com 9d732f876d4a.png

Edytowane przez zbycho
dodatkowe informacje. W przypadku gdy windows 8 był już zainstalowany na kupionym laptopie aktywacja na nowym sprzęcie będzie niemożliwa. Jeśli Windows 8 był odrębnie kupiony a potem zaktualizowany do Win 10 aktywacja na nowym sprzęcie będzie możliwa.
Odnośnik do komentarza

Nic się nie da jak nie spróbujesz,tak ciężko to zrobić? ktoś tu ma za ciebie to zrobić? stracisz na tym cokolwiek? możesz tylko zaoszczędzić parę stów...normalnie co za człowiek....masz klucz? czy laptop był kupiony już z zainstalowanym systemem i już wiesz że to drugie to oem.To mój już ostatni wpis bo nie chce mi się powtarzać i tylko zacytuję...

"Stajemy przed zakupem systemu Windows 10, a do wyboru mamy wersję OEM lub BOX. Zacznijmy od tego, że wersja OEM jest tańsza niż BOX. Najczęściej kupujemy ją jako klucz (kod) do aktywacji systemu. Jednak w sprzedaży pojawiły się również systemy Windows 10 w licencji OEM z nośnikiem CD. System jest obecnie przypisywany do konta Microsoft, czyli konkretnego użytkownika, co ułatwia nam jego migrację pomiędzy komputerami. Dzięki temu rozwiązaniu możemy przenosić licencję, ale tylko w momencie jej dezaktywacji na poprzednim sprzęcie. Taki zabieg będzie trzeba również wykonać po wymianie płyty głównej w komputerze. Kluczowe przy decyzji zakupu systemu może okazać się wsparcie techniczne"...tyle w temacie,wszystko w twoich rękach.

Odnośnik do komentarza

Panie Amp, przecież nikt Pana nie zmusza do odpowiedzi w tematach... netykieta obowiązuje. Oczywiście, ze nie można sobie niczego kupować na próbę, to nie wypożyczalnia.
Wiadomo, ze przy zakupie trzeba odjąć decyzję o zakupie dysku i systemu. Przy dokupowaniu później cena będzie wyższa. Wcześniej napisaliście, że jak OEM, to się ni da, bo to i tamto- między innymi dlatego, że trzeba mieć klucz, wiadomo, że go nie wyciągnę z komputera jeśli nie mogę uruchomić grafiki, czyli, to też odpada...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...