Skocz do zawartości

Utrata dostępu do udziału/ów na NAS(ach)


AdamTko

Rekomendowane odpowiedzi

Na laptopie dzieciaka (do nauki zdalnej) nagle wysypał się dostęp do udziałów na domowym NAS. A nawet ma 2 NASach.
Gdy klikam na skrót do udziału dostaję komunikat:
"Błąd sieciowy
  System Windows nie może uzyskać dostępu do \\10.0.0.222\Rodzinne
  ...
  Kod błędu 0x80070035
  Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej"

 

Gdy klikam na skrót dp folderu zlokalizowanego na NAS jest nieco inny komunikat: 
"Problem ze skrótem"
Dysk lub połączenie sieciowe, do którego odnosi się skrót "skany.lnk" jest niedostępny"

Udziały na NASach działają, Można się do nich dostać z innych komputerów, także logując się kontem dzieciaka. A z lapka nie. Karta sieciowa (po kablu) działa. Internet działa, PINGi dolatują, a na NAS ni hu hu nie idzie wejść. Dziwnie działa też próba dodania miejsca sieciowego - wyświetlają się tylko 2 nazwy, a powinno z 6. Ale nawet próba rozwinięcia widocznej nazwy wywala błąd podobny do opisanych wyżej. 

Na laptopie był win 8.1. Po nieudanych próbach usunięcia problemu podniosłem system do wersji 10 home. Bez zmian. Nie mam już pomysłów. Awaria wystąpiła kilka dni temu, ale dokładniej nie wiem kiedy. Dodatkowa ciekawostka, że kompletnie zniknęła karta WiFi. Nie widać jej nawet w managerze urządzeń. Załączam FRST.

Z góry dzięki za pomoc....

 

Shortcut.txt Addition.txt FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...