Skocz do zawartości

Plik znikają z dysku USB


bubu611

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Mam problem z kopiowaniem plików. Laptop Dell inspiron, dysk zewnętrzny USB made in china, no name. Kopiuję pliki z laptopa na dysk zewnętrzny.  
Bezpośrednio po zakończeniu operacji pliki na dysku USB są widoczne w katalogach. Po następnym wejściu katalogi są puste.Ponawiam kopiowanie, sytuacja się powtarza.
Każde kopiowanie zmniejsza ilość wolnego miejsca na dysku. Świadczy to chyba o tym że pliki fizycznie tam są ale są niewidoczne.
 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sformatowałem dysk G: w systemie NTFS. Kopiowałem na niego katalogi z dysku F: .Początkowo wyglądało to dobrze, pliki były widoczne. Ale potem najpierw zniknęły pliki z dwóch katalogów, Te dwa katalogi stały się niedostępne, ani w nie wejść ani ich skasować. Następnie zniknęło wszystko. Zaczynam podejrzewać że dysk 8 TB za 200 PLN to nie był dobry zakup.UsbFix_Report.txt

UsbFix_Report.txt

Odnośnik do komentarza

W zarządzaniu dyskami Windows (Uruchom (win + r) diskmgmt.msc)
Usuń wszystkie partycje z dysku usb, cały dysk ma być unlocated, (nieprzydzielone), a następnie stwórz nową partycję i sformatuj jako NTFS. Uwaga, aby zaznaczyć odpowiedni dysk oraz dane ulegną usunięciu.

 

Po chińskich dyskach można spodziewać się wszystkiego, zdarza się, że podrabiają wielkość partycji, aby przedstawiała się systemowi jako większa a w skrajnych przypadkach robią takie świństwo: link

Dlatego ważne, aby usunąć wszystkie fabryczne partycje. A samo stworzenie partycji od nowa często działa korygująco.

 

Kolejno wklej screen z HDTune, wybierz dysk usb z listy i zakładka Info, oraz screen z ChipGenius, wybierz dysk usb z listy.

Odnośnik do komentarza

Nie dziwi to i nie wróży dobrze.

 

W screenie HDTune masz z listy wybrany FSPEED 2000GB, nie wyświetla się też model dysku. Czy na liście to jedyna pozycja tego dysku usb czy jest ich więcej?

W programie HWiNFo z zakładki dyski/drives odnajdź dysk usb, tak aby w prawym oknie znaleźć jego dane, szczególnie model dysku. I wklej screen nawet jak będzie puste okno.

 

Spróbuj w zarządzaniu dyskami usunąć wszystkie partycje i wymontować dysk i odłączyć kabelek usb. Zobacz czy po ponownym włożeniu dalej będą partycje.

 

edit: czy znajduje się model dysku na opakowaniu, na obudowie bądź na stronie sklepu?

edit2: jakie partycje były fabrycznie, od nowości, chodzi o ilość i wielkość każdej.

Odnośnik do komentarza

Link do zakupu: https://www.wish.com/product/5f55eff4a324428299a07542?share=web. Na opakowaniu:E51-04-16. cy8TB-8T. Poza tym krzaczki. HWinfo nie pokazuje dysku USB.  Fabrycznie były 4 partycje po 2 TB.

Partycje usunąłem. Nie wiem jak wymontować dysk. Odłączyłem kabel USB, Podłączyłem, dalej są partycje.

Dysk coraz bliżej pojemnika na elektrośmieci.

hwinfo1.jpg
Odnośnik do komentarza

Dysk jest sfałszowany. 

Ustawiona jest praca ciągła, jak w kamerkach samochodowych, po pełnym zapełnieniu nadpisuje na istniejące dane, stąd zjawisko znikających plików. Jaka jest pojemność urządzenia? Screen z ChipGenius wskazuje, że to 32 GB (czyli w środku obudowy prawdopodobnie siedzi pendrive. wskazuje na to także HWiNFo, pewnie pokazuje pozycje w bus > usb, a dla dysków HDD pokazywałby w drives). Poza tym nowe dyski mają zawsze jedną dużą partycję. To co zrobił fałszerz tworząc cztery partycje jest niedorzeczne, widocznie kontroler go ograniczał i większa liczba jak 2TB nie przechodziła więc stworzył cztery takie. Do tego cena niewspółmiernie niska.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...