Skocz do zawartości

Problem z internetem po użyciu funkcji "napraw" w FRST


GrubyMysz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jako, iż jest teraz to całe nauczanie online, to chciałem wyeliminować pewne powiadomienia które przeszkadzały mi podczas pisania np. Sprawdzianów. 

 

Wyglądało to własnie tak:spacer.png

 

Wyczytałem w internecie, że za pomocą programu FRST można takie coś usunąć wklejajac jakiś kod i zapisując go pod nazwą fixlist. No i rzeczywiście, pomogło, bo już nie wyskakuje to coś. Tyle że pojawił sie poważniejszy problem - brak internetu w laptopie. Nie jestem jakimś informatykiem czy coś, ale zauważyłem, że gdy próbuje włączyć w ustawieniach karty sieciowych jedną pozycję, która jest wyłączona, to po włączeniu dalej jest wyłączona (swoją drogą, trochę to śmieszne).

Próbowałem w cmd jakiegoś netsh winsock reset, mimo to internet jak nie działał tak nie działa. Moja tapeta zmieniła się również na kolor niebieski, a pasek zadań jest zmieniony na klasyczny i... Tego też nie mogę zmienić. O ile wygląd jeszcze przełknę, tak brak internetu już nie. Wie ktoś o kij tu chodzi?

 

Aha, i posiadam Windows 7 Home Premium. Jakiś logów wysłać raczej nie mam jak, no bo... no nie mam pojęcia jak. Rozwiązywanie problemów powiedziało mi tyle, co nic - nie można go zidentyfikować.

 

Wpadłem na pomysł (o ile to cokolwiek da, po prostu nie chcę siedzieć i czekać tylko też szukać rozwiązania) żeby spróbować sfc /scannow no i są jakieś uszkodzone pliki, ale... nie można ich naprawić. Cholibka.

 

A może da się ten proces jakoś cofnąć? Jeśli nie, to trudno. Bo mam niby jakąś kopię zapasową, ale to z 2018 i trochę by mi nie pasowało by ją wykorzystać. Już wiem na czym się zastrzeliłem - każdy kod do fixlist pisany jest dla osobnych systemów... szkoda że pan na jakiejś stronie wczesniej o tym nie wspomniał.

 

Jakieś logi próbowałem przesłać przez Bluetooth bądź też przez kabel z laptopa do telefonu, ale przez Bluetooth nie może się przesłać, a przez kabel nawet nie miałem jak spróbować (nawet nie widziałem żeby telefon był podłączony, chociaż się ładował).

Edytowane przez GrubyMysz
Nawet nie wiem ile razy kliknąłem "Edytuj"
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tego "fixlogu" wynika, że nie było usuwane nic, co mogłoby spowodować utratę internetu.

Tak więc to zupełny przypadek, że internet "nawalił" w tym samym czasie, co było usuwanie.

Nawiasem mówiąc: plik C:\Program Files\Common Files\System\SysMenu.dll powinien być usunięty - sprawdź to, bo w "fixlogu" nie widzę komendy usunięcia tego pliku, jest tylko komenda usunięcia jego Zaplanowanego Zadania.

 

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

CMD: ipconfig /flushdns
cmd: netsh winsock reset /C
Reboot:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...