Skocz do zawartości

MPC - Odtwarzacz nie wczytuje napisów


mojomr

Rekomendowane odpowiedzi

Zniknęła mi funkcja wyświetlania napisów w Media Player Classic. Tak po prostu: było i nie ma. Dotychczas włączałem film i całość automatycznie wczytywała się (plik *.txt oczywiście w tym samym katalogu i z tą samą nazwą co film). Teraz wciąż pojawia się komunikat jak na załączonym obrazku. Ustawienie o co prosi MPC nic nie daje. Kombinowałem na różne sposoby, jedyne do czego doszedłem to zaznaczenie w ffdshow Subtitles i wtedy napisy ładują się, ale są ogromne i mocno przeszkadzają. Miałem tak zreszta kiedyś, że wyświetlały się podwójnie i wyłączyłem tę funkcje w ffdshow. Teraz, bez zaznaczenia przy Subitles napisów nie ma a przy próbie w MPC Plik>Wczytaj napisy pojawia się załączony komunikat. Nie pamiętam abym coś instalował, poprawiał, zmieniał... Jedyne co, to wczoraj przeinstalowałem IE8 bo po wcześniejszych walkach z wyszukiwarką i skryptami (opisanych tu, na forum) byłem niezadowolony z działania IE. FFdshow takie jakie było dotychczas, MPC -wersja 6.4.9.1 (revision 55), zwyczajnie: działało i przestało. O co kaman? Ma ktoś jakiś pomysł? Co sprawdzić? Gdzie? Dawać jakieś logi? Wątpię, mam wrażenie, że odhaczył się jakiś switch tylko jaki i gdzie? W googlach nic nie znalazłem... (ewentualnie zaznacz VMR9 renderless...)

 

Edycja:

coś, qrcze, nie mam szczęścia :-) Na odpowiedź na swój pierwszy post też długo czekałem tongue.gif

Problem rozwiązany, napiszę ku potomności. Wystarczyło przeinstalować ffdshow (okazało się, że te co miałem wykrzaczyły się), wszystko chodzi jak poprzednio a nawet lepiej bo zainstalowałem paczkę z marca 2011 (te poprzednie były 2009). Czyli: proszę o zamknięcie tematu.

post-1296-0-22721400-1301435881_thumb.jpg

Edytowane przez mojomr
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W Ustawienia > Odtwarzanie > Strumień wyjściowy masz ustawione odpowiednie opcje?

Tak, wszystko chodzi dobrze. Na moje oko przyczyną była jednak wadliwa paczka ffdshow. Dlaczego się "popsuła"? Nie mam pojęcia. Nie mogłem odinstalować na przykład, nie można było znaleźć pliku (w Dodaj/Usuń) choć fizycznie na dysku był. Pozbyłem się ręcznie, ściągnałem nową i wszystko ok.

Zamykamy temat, problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...