Skocz do zawartości

Ponowna instalacja Win Vista


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa Thikpad T400. Kupowałem go już dawno temu. W laptopie był zainstalowany Windows Vista. Niestety, zaraz po zakupie, podjąłem pochopną decyzję i odinstalowałem Vistę i zainstalowałem jakiegoś Linuksa. Obecnie bardzo potrzebuję Windowsa, z uwagi na program, który działa jedynie w systemach MS Windows. 

Pod spodem laptopa mam naklejkę z kluczem CD, mogę więc legalnie powtórnie zainstalować sobie Vistę. 

Na stronie winiso.pl można sobie pobrać różne wersje Okienek, w tym również Vistę, niestety wersji jest zbyt wiele, by móc się bez problemu połapać. Są wersje 32- i 64-bitowe, są wersje z SP1, jak i z SP2, itd. 

Chcę mieć koniecznie Vistę, nie chcę kupować Win 10. Liczę się z tym, że nie jest ona wspierana.

 

Proszę o radę, jak ustalić, którą wersję powinienem pobrać, by była ona kompatybilna z moim kluczem. Mam nadzieję, że jest jakiś sposób.

Próbowałem zainstalować Windows Vista Business + Home Basic PL N SP2 x64 i nie udało się. Poległem już na tworzeniu bootowalnego pendrajwa, gdzie z bootowalnymi pendrjwami z innymi Windowsami, czy Linuksami nie mam problemów. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy na naklejce nie pisze jaka to wersja? malutkimi literkami? Wersji chyba nie da się określić, patrząc na klucz.

 

Nie wiem, co to za ISO są na tamtej stronie. Przy instalacji Visty, powinien być wybór, jaką edycję chcesz zainstalować. Jeśli twój klucz nie pasuje do Home Basic ani Business, to musi być któraś z innych: Home Premium, Ultimate, Enterprise (wersja Starter nie była oferowana w Polsce). Ściągasz tylko jedno ISO i próbujesz.

 

Nie przejmuj się SP1/SP2. Klucz do tak modzonego ISO powinien być ten sam. Dla pewności pobierz wersję bez żadnego SP. Te dodatki bez problemu zainstalujesz później.

 

Natomiast nie wiem, czy wersje 32 i 64 bit korzystają z tych samych kluczy. W przypadku XP i Server 2003, klucze różniły się. Jeśli twój nie podpasuje do żadnej edycji 32-bit, musisz ściągnąć drugie ISO, 64-bit.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...