Skocz do zawartości

Czy można złapać wirusa przez stronę internetową.


Penicylina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy jest możliwość, że w przeglądarce internetowej zainstaluje się wirus jedynie przez wejście na stronę internetową, która jest napisana w kodzie PHP?

Bo prawdopodobnie wszedłem na taką stronę i nie wiem czy przypadkiem w jakiś sposób nie zainfekowała się moja przeglądarka. 
Może trochę panikuję, ale chciałbym wiedzieć czy istnieje taka możliwość. Czy jednie ściągnięcie na swój komputer jakiś rzeczy może jedynie zainfekować komputer.
Bo ktoś mi wysłał linka, a później pisał, żebym nie wchodził na tą stronę bo to wirus. A sam na tych wirusach za bardzo się nie znam.
Czy jest możliwość wykradnięcia danych logowania do różnych stron internetowych za pomocą takiej strony tylko przez kliknięcie w linka?
Czy trzeba wpisać na takiej stronie swoje dane, żeby złodziej ukradł twoje dane do logowania? 
(Wirus rozprzestrzenia się na facebooku ale nie wiem w jaki sposób)
image.png.fc21851ed8e562dbe2e36484372866b1.png

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jasne, że można tak złapać wirusa. Tylko że one nie instalują się w przeglądarce, ale w po prostu w Windowsie. Potem możesz mieć zamkniętą przeglądarkę, one automatycznie ładują się po restarcie.

 

Zbieram takie wirusy i mam już całą kolekcję. Ponad 100 sztuk, wszystkie weszły mi tylko przy przeglądaniu stron. Mam nawet Cryptowall 4 i wiem skąd przyszedł: wizyta na hxxp://www.clipconverter.cc.

Odnośnik do komentarza
Cytat
12 minut temu, Microsofter napisał:

Jasne, że można tak złapać wirusa. Tylko że one nie instalują się w przeglądarce, ale w po prostu w Windowsie. Potem możesz mieć zamkniętą przeglądarkę, one automatycznie ładują się po restarcie.

 

Zbieram takie wirusy i mam już całą kolekcję. Ponad 100 sztuk, wszystkie weszły mi tylko przy przeglądaniu stron. Mam nawet Cryptowall 4 i wiem skąd przyszedł: wizyta www.$%^&*({...}.

 

Skoro się nie instalują w przeglądarce to w jaki sposób mogą się zainstalować na Windowsie. Kiedy nie mają dostępu do systemu. Jedynie przez pliki cookie odwiedzając taką stronę można zainfekować komputer.
O ile to w ogóle możliwe. No chyba że pobierasz coś z tej strony ale automatycznie przeglądarka zadaje Ci pytanie czy chcesz dany plik zapisać na komputerze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...