Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną ( chyba )


Szib

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kartę  Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6 i dziś przy włączaniu kompa ( Windows 10 Home ) zapaliła się biała dioda na płycie ASUS TUF GAMING X570-PLUS .( problem z kartą graficzną) i  na monitorze brak sygnału .Obraz pojawił się po dłuższym czasie.

Czasem występują problemy przy uruchomieniu - czarny ekran dość długo przed ekranem logowania. Czy karta jest uszkodzona  - jak to sprawdzić?

Karta jest na gwarancji.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj.

 

Jest wiele podpowiedzi w internecie, wiele z nich tutaj

Niektóre wskazują:

- Uszkodzona karta
- Uszkodzona płyta główna
- Nieaktualny BIOS karty graficznej
- Nieaktualny BIOS płyty głównej

- Niepoprawnie włożona karta graficzna

- Uszkodzenie portu lub kabla

- Nawet jeden z przypadków, dysk SATA podpięty do niewłaściwego portu (!?!)

 

Napisz jeszcze jakie działania podjąłeś.

Czy sam składałeś komputer?

Czy przenosiłeś komputer? (może jakiś luz, podociskaj karty, wtyki, kable) Oczywiście po uprzednim odłączeniu zasilania i rozładowaniu kondensatorów (po wyjęciu zasilania, naciśnij POWER)

 

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj i wczoraj start bez problemów ???

Komputer był składany w Proline . Zakupiony w maju. Wcześniej też zdarzało się zapalenie diody zielonej. Co teraz się nie zdarza. Komputer nie przenoszony. System świeżo postawiony w związku z czarnym ekranem przed logowaniem na co pomogło. Kilka miesięcy temu też zapalała się biała dioda ale start systemu prawidłowy. Już nie wiem co myśleć.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim, powinieneś dokładnie obejrzeć, jak karta siedzi w złączu. Czy jest dociśnięta do końca i siedzi prosto. Naprawiałem komputer, w którym krzywa obudowa powodowała, że grafa nie była równo w złączu. Musiałem wymontować płytę główną i dać pod nią podkładki. A komp też był składany przez profi sklep.

 

Nie zaszkodzi wyjąć tą kartę i osadzić ponownie. U mnie dopiero po kilku takich operacjach znikły problemy, choć ja mam stary sprzęt (widocznie oskrobał się kurz/utleniona warstewka na stykach).

 

Jeśli nie możesz zamienić się z nikim czasowo kartami, spróbuj spytać w Proline, czy by jej nie potestowali u siebie. Zagadasz grzecznie co i jak, to nie powinni obciążyć cię opłatą. Zadowolony klient zawsze wróci, niezadowolony zniechęci innych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...