Skocz do zawartości

sterowniki


bojkotowy12

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje możliwosc ustawiania kolejności sterowników, które podczas rozruchu się uruchamiają?

 

Potrzebowałbym wejść do biosu w laptopie, matryca uszkodzona więc korzystam z monitora zewnetrznego przez wejscie VGA, próbowałem przez hdmi lecz bez rezultatów, ekran zewnetrzny włącza sie dopiero w panelu logowania użytkownika, kombinowałem ze sterownikami ale też nic nie dało..

 

chodzi o ASUSA X555LJ

Intel HD 5500  Win10

 

dodam jeszcze ze z panelu logowania poprzez przytrzymanie shift i opcji wyloguj probowalem wejsc do biosu ale po wybraniu opcji ekran sie wylacza, laptop pracuje, zmiana wyświetlania ekranu Win + P tez lipa

 

Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Poczytaj sobie o zasadzie działania komputera. Podstawach. Na czym polega rozruch, kiedy i jak ładowane są sterowniki.

 

To, czego potrzebujesz, to przełączenie z ekranu na zewnętrzny monitor, bezpośrednio z poziomu sprzętu. U mnie, w Toshibie, dzieje się to po naciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy. Musisz ściągnąć dokumentację od tego laptopa i poszukać sobie..

 

Gorzej, jeśli ten Asus nie posiada takiej możliwości. Wtedy, aby przełączyć się na zewnętrzny monitor, jeszcze przed załadowaniem OS i sterowników, jedyną opcją jest wejście do BIOSu i tam zmiana odpowiedniego ustawienia. Obawiam się, że aby to zrobić przy zepsutym ekranie, konieczne będzie znalezienie kogoś z podobnym laptopem. Trzeba wykonać te kroki u niego, dokładnie zapamiętać sekwencję, w jakiej naciskane będą klawisze i powielić ją u ciebie.

5 godzin temu, bojkotowy12 napisał:

dodam jeszcze ze z panelu logowania poprzez przytrzymanie shift i opcji wyloguj probowalem wejsc do biosu ale po wybraniu opcji ekran sie wylacza, laptop pracuje, zmiana wyświetlania ekranu Win + P tez lipa

Gdzie wyczytałeś taki stek bzdur? Do BIOSu wchodzi się poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza tuż po włączeniu/restarcie komputera. Najczęściej Del lub F2.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Microsofter napisał:

Gdzie wyczytałeś taki stek bzdur? 

Jak wejść do ekranu konfiguracji BIOS w moim notebooku? | Oficjalne Wsparcie | ASUS Polska

 

tu akurat jest pokazane jak wejsc z pozycji windowsa to same menu mozna odpalic z panelu logowania do systemu wciskając shift i uruchom ponownie.

 

Godzinę temu, Microsofter napisał:

U mnie, w Toshibie, dzieje się to po naciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy.

napisałem wyżej że ta opcja się nie sprawdza w moim przypadku nie wiem czemu mam dwie opcje WIN + P albo FN + f8 w przypadku mojego asusa te dwie opcje działają tylko w momencie załadowania się systemu, gdy próbuje odpalić biosa jest czarny ekran i żadna kombinacja nie wchodzi..

 

Opcja osoby z tym samym biosem to jest myśl.. zobaczę co da się zrobić.

Odnośnik do komentarza

UEFI odpala się natywnie w innej rozdzielczości niż system -  w ASUSACH chyba jest to (ASUS UEFI BIOS wynosi 1024*768) przy czym "stary" BIOS całkiem w niższych, więc możliwe, że monitor automatycznie nie przełącza się po zresetowaniu systemu i odpaleniu biosu.

Sprawdź jeszcze sobie na TV podłączonym poprzez HDMI lub VGA, może odpali.

PS. Na You Tube są filmiki z ustawieniami biosu twojego lapka, więc na "czuja" może dojdziesz co chcesz zmienić (poza tym chyba nie masz w nim UEFI tylko właśnie jeszcze BIOS) więc natywnie odpala się w jeszcze niższej rozdzielczości, niż UEFI  - więc monitor musi z automatu odpalać tak niską rozdzielczość, albo ustaw ręcznie.

 

Odnośnik do komentarza

 

2 godziny temu, bojkotowy12 napisał:

Jak wejść do ekranu konfiguracji BIOS w moim notebooku? | Oficjalne Wsparcie | ASUS Polska

 

tu akurat jest pokazane jak wejsc z pozycji windowsa to same menu mozna odpalic z panelu logowania do systemu wciskając shift i uruchom ponownie.

Ok, ktoś w Asusie miał niezłą fantazję.
Wyżej jest pokazane, że wystarczy przytrzymać F2 przy rozruchu i tego bym się trzymał.

2 godziny temu, bojkotowy12 napisał:

napisałem wyżej że ta opcja się nie sprawdza w moim przypadku nie wiem czemu mam dwie opcje WIN + P albo FN + f8 w przypadku mojego asusa te dwie opcje działają tylko w momencie załadowania się systemu, gdy próbuje odpalić biosa jest czarny ekran i żadna kombinacja nie wchodzi..

Ale ta sama kombinacja powinna przełączać na poziomie BIOSu? Bo to wygląda tak, że aktualnie działa ci przełączanie przez windowsowe sterowniki. Teoretycznie, w tym pierwszym i drugim przypadku, może być inna kombinacja klawiszy. Diabeł wie, co Chińczycy tam jeszcze wymyślili.

Może faktycznie spróbuj na innym monitorze, jak radzi kolega.

 

Odnośnik do komentarza

Z tym odpalaniem biosu przy Windows 10 to jest różnie.
Windows 10 nie jest tak do końca wyłączany, tylko hibernowany, aby szybko się odpalał i wchodzenie do biosu przez F2 nie zawsze jest możliwe (tylko w przypadku awarii systemu), a jeśli już to niezalecane a wręcz odradzane.

Więc poprawną opcją jest wchodzenie z poziomu uruchomionego systemu poprzez wybranie odpowiedniej funkcji i podczas resetu system odpala wówczas prawidłowo BIOS/UEFI.

Tutaj wsparcie Asusa na ten temat.

Cytat

Windows 10 - Jak wejść do ustawień BIOS?

Windows 10, tak jak Windows 8, posiada funkcję [Szybkiego Uruchamiania].

Z tego powodu, podczas uruchamiania systemu, NIE WOLNO naciskać klawisz F2 by przejść do konfiguracji BIOS.

Więc zalecają robić to z poziomu systemu przez wybranie funkcji i odpalanie ponowne systemu już z dostępnym BIOSEM.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wolno nie wolno brak sił, trzeba inwestować w nowy LCD..

 

dwa formaty mam za sobą, kombinowałem ze sterownikami ale żadne nie wchodzą nawet te standardowe windowsa albo ja mam jakiś lewy sprzęt.. 

 

co co biosa "na czuja" próbowałem filmików wiele ale każdy się czymś jednak różny wystarczy inna wersja i zmieniaja się kolejność opcji. aktualizowałem przywracałem starsze wersje nic... podobno można zrobić wsad biosu z własnymi ustawieniami-nie zagłębiałem tematu..

 

podłączenie przez hdmi TV i próba wywołania obrazu bedąc w biosie przez kombinacje klawiszy fn+f4 i reszte F również nic nie daje..

 

jakby ktoś miał jakiś pomysł to zapraszam.. :)

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...