Skocz do zawartości

Internet radiowy ciągle rozłącza


cardster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam internet radiowy. Od około kilki dni internet "zwiesza się". Nie ma informacji na pasku ze internet jest odłączony, normanie pisze, ze jest podłączony, mimo to, strony nie ładują się. Musze ręcznie wyłączyć neta i jeszcze raz włączyć. Admin sprawdzał antenę i u niego wszystko gra. Kazał mi sprawdzić kompa Combofixem, który nie rozwiązał problemu a tu wyczytałem ze jest dość "niebezpieczny" dla amatorów:) Dodam, że dużo ściągam programem Jdownloader, nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Proszę o pomoc!

Windows 7 (x64)

 

Dodałem..sorry za zwlokę ale reinstalowałem system...problem pozostał.

Edytowane przez picasso
8.06.2011 - Temat oczyszczam ze zbędnych postów i logów. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam.

Skoro posiadasz internet radiowy i rozłącza Ci się to przydałaby się też wiedza jaką antenę posiadasz i w jakiej częstotliwości działa i jaki jest AP.

Może wiesz czy antena działa na 2,4 GHz czy na 5,5 GHz? Możliwe też, że Twój AP się źle zgrał np 54/6 Mbps i będzie to źle chodziło pomimo, że od strony admina dobrze się zgrywa.

Może jakieś zakłócenia są i wystarczy kanał zmienić i się poprawi.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za próby pomocy.

 

Antena 5,5 GHz. Internet teraz "dość" tak chodzi, tzn. strony można przeglądać dłuższy czas, ale jak zostawię JD włączone, to parę minut pościąga i koniec. Router lub Access Point jest na dachu to jutro sprawdzę. inSSIDer nie chce się uruchomić (Please start WLAN AutoConfig and then run inSSIDer. - niestety przerasta to moje możliwości informatyczne)

 

Adres sieciowy: Nieobecna

Automatyczne wyłączanie łącza gigabitowego: Wyłączone

Bufory odbioru: 512

Bufory transmisji: 128

Łagodzenie przerwań: Włączone

Odciązanie sumy kontrolnej protokołu IPv4: odb i wysył włączone

TCP (IPv4) : odb i wysył wł

TCP (IPv6): odb i wysył wł

UDP (IPv4): odb i wysył wł

UDP (IPv6): odb i wysył wł

Odciazanie wysylania dużej ilosci danych (IPv4): wł

Odciazanie wysylania dużej ilosci danych w wersji 2: wł

Priorytet i VAN: Priorytet i VAN wł

Ramka Jumbo: wył

Sterowanie przepływem: wył

Szypkość i dupleks: Autonegocjowanie

Wznawianie na podstawie dopasowania do wzorca: wł

Wznawianie na podstawie pakietu Magic: wł

Odnośnik do komentarza

Zmień na 10 Mb/s pełny dupleks.

 

Może być, jak piszesz, problem z kartą sieciową.

 

Uruchom wiersz poleceń z uprawieniami admina.

Wpisz: netsh int ip reset reset.log

 

Potem restart komputera.

 

Jeśli potem nie będziesz się mógł połączyć z siecią, to tu masz ustawienia:

 

Karta PPP Połaczenie szerokopasmowe:

  Sufiks DNS konkretnego połączenia : 
  Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Połączenie szerokopasmowe
  Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 
  DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
  Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
  Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 10.10.10.75(Preferowane) 
  Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.255
  Brama domyślna. . . . . . . . . . : 0.0.0.0
  Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 91.192.199.131
                                      193.200.82.126
  NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Wyłączony

 

To się uzupełnia podobnie jak tutaj: https://www.fixitpc.pl/topic/784-zmiana-adresow-dns/

Odnośnik do komentarza

Duże jest ryzyko, że po tych krokach, stracę łączność z netem?

 

"Zmień na 10 Mb/s pełny dupleks.

 

Może być, jak piszesz, problem z kartą sieciową.

 

Uruchom wiersz poleceń z uprawieniami admina.

Wpisz: netsh int ip reset reset.log

 

Potem restart komputera."

 

Zrobiłem, net jest, teraz przetestuje i dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza

DawidS28 jesteś mistrzem! Wszystko wróciło do normy, mój admin a zarazem właściciel sklepu komputerowego, zielonego pojęcia nie miał jak to rozwiązać, jedynie naciągnął mnie na kartę sieciową i szukał winy w zasilaczu! Jakbym mógł, to postawił bym Ci sześciopak czegokolwiek co lubisz!:) Naprawdę! Szacun! Wielki szacun! Pozdrawiam i dziękuje za rozwiązanie mojego problemu!

Edytowane przez DawidS28
Nie ma sprawy, temat zamykam jako rozwiązany. :)
Odnośnik do komentarza

Dostałem informację na PW o dalszych problemach, otwieram w takim razie temat.

 

Jeśli nawet reinstalacja systemu nie przyniosła oczekiwanych efektów, to błąd leży ewidentnie po stronie Twojego admina sieci. Dowiedz się jeszcze, czy Twoje dane do łączenia się z siecią są poprawne, miałem kiedyś przypadek, że błędne wpisanie adresów IP powodowało podobne problemy.

Odnośnik do komentarza

Musisz truć administratorowi, że cały czas Cię rozłącza i żeby to sprawdził co się dzieje a jak nie to niech wymieni Ci AP bo najprawdopodobniej to będzie problem, zgrywa się dobrze, ale zrywa połączenie, dlatego trzeba się dostać na niego i pokombinować przestawić go na z trybu b/g na b może to coś pomoże, jest sporo zależności i ciężko wróżyć z fusów.

Może tryb anteny trzeba byłoby przestawić, najprawdopodobniej nie obejdzie się bez wizyty administratora sieci bądź jego pracowników.

Odnośnik do komentarza

No więc tak:

- reinstalowałeś system, więc problem nie jest raczej związany z software,

- ze sprzętu możemy wykluczyć kartę sieciową (masz przecież nową, na USB),

- raczej nie jest to problem z resztą hardware, bo dawałoby o sobie znać także w innych momentach.

 

Spróbuj pożyczyć od kogoś lapka i podpiąć się do tej sieci. Jeśli działa - szukamy problemu dalej.

Jeśli nie działa - truj adminowi, a najlepiej zmień dostawcę, o ile masz taką możliwość.

Odnośnik do komentarza

Możliwą przyczyną takiego problemu może być konflikt adresów IP wtedy dzieją się takie cyrki lub ktoś jedzie na dziko na adresie MAC owego odbiorcy :)

Skontaktuj się z adminem. I ważna sprawa: brama domyślna nie może mieć pustej wartości.....!!!

Możliwe także,że w okolicy zbyt dużo osób korzysta z tego samego kanału wtedy często powstają kolizje pakietów, a router nie wyrabia ponieważ jest odpytywany przez inne sieci.

Czy masz możliwość zalogowania się do swojego routera????

Możliwe,że twój admin jest chamski i ustawia dobowy limit transferu bądź nawet nie wiem,że taka opcja jest włączona.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz internet radiowy zarządzany przez mikrotik'a to nikt nie ma prawa podpiąć się pod Ciebie chyba, że złapałeś wirusy które robią całą robotę (ale to nie to bo jest nowy system)

Nie podepnie się nikt pod Ciebie ponieważ to jest zarządzane poprzez PPPOE i na jeden komputer przypada jedna nazwa użytkownika i hasło, jeżeli jest router to on pełni funkcję PPPOE oraz AP lub Switcha.

Jeżeli ktoś się podpiął pod Twój internet poprzez AP to zmień klucz na WPA i nikt się nie dostanie i nie będzie ciągnął neta od Ciebie.

Nie sądzę, żeby ktoś ustalał limity na pobieranie itd. teraz tak się tego nie robi, przynajmniej u mnie w firmie tak się nie robi, nie ma żadnych limitów ani nie są blokowane żadne porty.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...