Skocz do zawartości

Niedziałający mikrofon w PC


kamkow

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy oddał mi PCta którego nie używał od dwóch lat i tylko się kurzył. Zrobiłem na nim świeżą instalkę WIN 10 i wszystko hula oprócz jednej rzeczy - mikrofonu ze słuchawkami. To są zwykłe słuchawki od telefonu Samsunga, ale wcześniej używałem ich z laptopem ASUSa i wszystko grało. Teraz jeżeli podłączę słuchawki do gniazda słuchawek, to komputer rozpoznaje słuchawki, ale nie widzi mikrofonu. Jak podłączam do gniazda mikrofonu, to nie widzi słuchawek, ale widzi mikrofon, przy czym mikrofon i tak nie działa. W ustawieniach np. Discorda widać jak mówię do słuchawek, pojawiają się poziomy dźwięku, ale nic się nie nagrywa. Przy nagrywaniu w jakimkolwiek rejestratorze dźwięku też jest cisza. Mam jeszcze trzecie wejście z tyłu komputera, ale wtedy mikrofon jest widoczny jako "urządzenie liniowe" i oczywiście też nie działa. Próbowałem już wszystkiego i nie wiem w czym jest problem. Wgrałem też oczywiście nowe sterowniki do karty dźwiękowej, ale bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Potrzebna do PC jest taka przejściówka, dzięki niej podłączysz słuchawki i mikrofon do oddzielnych wejść w PC.

 

https://www.deep-media.pl/product-pol-2779-Adapter-Rozdzielacz-Sluchawek-i-Mikrofonu-Przejsciowka-Mini-Jack-3-5mm-1xF-do-2xM-Black.html

 

do nowych laptopów nie potrzeba, ponieważ mają wejścia combo (jedno na słuchawki z mikrofonem).

 

Poza tym, jeśli słuchawki telefoniczne posiadają na przewodzie pilota..etc, służącego do podgłaśniania, odbierania rozmów itd. to na zwykłym PC może być kłopot z prawidłowym dźwiękiem, ewentualnie mikrofonem.

Najlepsze do PC są zwykle headsety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...