Skocz do zawartości

Windows 10 nie pamięta sieci wifi


kajoj

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zmieniłem router na ASUS RT-AX82U i po włączeniu kompa system nie znajduje sieci wifi na liście. Sieć jest ukryta. Dopiero jak wpisuję ręcznie nazwę ssid i hasło to windows natychmiastowo "przypomina" sobie sieć i dubluje istniejące gdzieś w pamięci połączenie i nagle mam 2 sieci o nazwie xxx i xxx_2.
Ogólnie po włączeniu kompa mam listę sieci sąsiadów, mam moją poprzednią sieć, ale nowej nie ma dopóki nie wpiszę ręcznie i potem hop 2 razy wyskakuje.
Oczywiście wszystko jest "zaptaszkowane", stery od karty sieciowej zainstalowane ponownie, a i tak [Filtr wulgaryzmów].

 

Proszę o pomoc. I dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj.

 

Na jakim etapie jesteś?

Jaką masz kartę sieciową?

 

Próbowałeś usunąć dostępne sieci, tzn. zapomnieć?

 

Zaloguj się do ukrytej sieci ręcznie.

Potem wejdź w ustawienia windows -> Sieć i internet -> Wi-Fi -> Zarządzaj znanymi sieciami

Tam pojawi się lista zapamiętanych sieci.

Usuń (zapomnij) te, które nie są potrzebne, a jako ostatnią "zapomij" tą, którą masz zalogowaną aktualnie

Zrób restart.

Po restarcie, wyszukaj dostępne sieci i zaloguj się poprawnie

 

Sprawdź również w ustawieniach routera, czy sieć faktycznie nie jest "ukryta", gdyż wtedy trzeba ją ręcznie wpisać.

Jest też możliwe, że Twój laptop wykrywa sieci 2.4 i 5 GHz, zdecyduj zatem, z którą będzie się łączył zawsze.

 

Pozdrawiam serdecznie

Juliusz

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Chyba problem rozwiązałem, bo połączenie wifi jest już od samego uruchomienia windowsa. Problemy chyba polegał na tym, że dodałem połączenie wifi z paska, a tam nie ma opcji zaptaszkowania połączenia z siecią nawet gdy ona nie daje sygnału (jakoś tak).

Co zrobiłem: wszedłem w zarządzanie znanymi sieciami - usunąłem dotychczasowa sieć, wpisałem nową i zaznaczyłem nie tylko łączenie automatyczne, ale też właśnie łączenie z siecią, gdy nie jest ona wykrywana.

To dało efekt. Szkoda, że nie da się tego ustawic z samego paska. No ale nic. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...