Skocz do zawartości

Zmiana szerokości filmu


Markiz

Rekomendowane odpowiedzi

Przegrałem sobie rodzinne filmy z kasety i otrzymałem film w szerokości 4:3 - zał. 1

Obraz jest mocno ściśnięty, nienaturalnie wąski z czarnymi pasami po bokach.

Tylko odtwarzacz VLC potrafi go odtworzyć w szerokości 16:9 - zał. 2

(w załącznikach film przykładowy z TV)

Moje pytanko - jak zrobić i czym żeby ten film na stałe przekonwertować do szerokości 16:9?

Próbowałem Sony Vegas, Pinnacle Studio i wiele innych programów do obróbki filmów ale się nie udało ?

Może ktoś z Szanownych Forumowiczów mi coś podpowie?

Pozdrawiam

vlcsnap-2020-10-28-11h13m42s064.png Clipboard01.jpg
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przekonwertujesz programem VirtualDub, ale będzie to dużym błędem. Po pierwsze, dokonując konwersji i rekompresji, stracisz na jakości. Jak już chcesz mieć te filmy w 16:9, powinieneś zgrać je od nowa w takim formacie. Po drugie, kasety przechowywały obraz właśnie w formacie 4:3. Nie należy konwertować takich nagrań, ani zgrywać ich, w 16:9. To jest całkowicie naturalne, że odtwarzając film 4:3 na ekranie 16:9, masz czarne pasy na bokach. Na tej samej zasadzie, przy filmie panoramicznym na ekranie 4:3, jest po pasie na górze i na dole. Natomiat obraz nie powinien być rozjechany. Nic nie konwertuj, tylko poszukaj w opcjach, dlaczego twój odtwarzacz nie trzyma proporcji filmów (zakładając, że nic nie sknociłeś w czasie zgrywania).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...