Skocz do zawartości

Migracja aplikacji


netz0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Panowie, jak można wykonać migracje pojedynczej aplikacji na nowy dysk ?
Nie chodzi tutaj o wykonanie clone całego dysku albo pojedynczej partycji. Chodzi tylko i wyłącznie o przeniesienie/migracje jednego wybranego programu.
Jest to narzędzie medyczne i niestety nie mam do niego ani instalki ani klucza licencji, a koniecznie muszę zainstalować ten soft na nowym dysku ponieważ ten w komputerze ma sporo bad sector'ów i zaraz mi padnie.

 

PS. Nie chce klonować całej partycji (z Windowsem, który pracuje już 7 rok). Na nowym dysku chcę postawić czysty system, stery i ten nieszczęsny program. 

 

Pomożecie ?
Dzięki

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A może łaskawie raczyłbyś napisać, co zrobiłeś i z jakim efektem? Co się dzieje przy próbie uruchomienia skopiowanej aplikacji?

 

Jeśli nie działa, spróbowałbym skopiować, ze starego systemu, odpowiednią zawartość z Common Files, ProgramData/Users/Documents and Settings, wszystkie pliki z System32 o takiej samej dacie, jak pliki aplikacji, oraz klucze rejestru. Trzeba wyeksportować odpowiednie gałęzie z HKLM\Software i HKCU\Software i zaimportować do nowego systemu. Ostatnią deską ratunku jest rejestrowanie modułów za pomocą Regsvr32. Jeśli biblioteka nie podlega rejestracji, nic nie stanie się, zobaczysz komunikat o błędzie i tyle. Jeżeli nadal aplikacja nie zadziała, to raczej konieczny będzie instalator.

 

A na samym początku warto przejrzeć katalog Installer. Czasami tam są kopie plików MSI.

W dniu ‎2020‎-‎10‎-‎15 o 09:35, netz0 napisał:

nie mam do niego ani instalki ani klucza licencji

Klucz licencji może, ale nie musi, być ukryty głęboko w rejestrze. Tak, aby nie dało się wypatrzeć go i skopiować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...