Skocz do zawartości

Aktualizacje Windows 10


Slope

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z zainstalowaniem jakiejkolwiek aktualizacji Windowsa.

Wszystko chyba się zaczęło albo pod koniec sierpnia albo na początku września. Chciałam zainstalować aktualizację (chyba kb4571756) ale po jej domniemanej instalacji podczas resetu komputera pojawiał się komunikat, że aktualizacja nie została zainstalowana i następuję jej cofnięcie. 

Google mi odp., że to problem częsty dla użytkowników i że pewnie niedługo Microsoft to poprawi. Więc czekałam. 

Na innym komputerze z W10 pojawiały się kolejne aktualizację a u mnie nic. Wczoraj sprawdziłam czy jest coś nowego i pojawiło mi się:

Na Twoim urządzeniu brakuje ważnych poprawek związanych zabezpieczeniami i jakością.

Brakuje niektórych plików aktualizacji lub wystąpiły z nimi problemy. Spróbujemy później pobrać tę aktualizację ponownie. Kod błędu: (0x80073712).

Wybieram ponów próbę.

Wyszukuje 2020-09 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 2004 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB4571756). Dochodzi do instalowanie 100%. Znów to samo.

Nie instalują się żadne aktualizacje. 

Próbowałam metod znalezionych na stronach Microsoft czyli:

przez wiersz poleceń wie oraz DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth w obu przypadkach pojawiał się błąd.

Przy pierwszym

Cytat

Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

Przy drugim:

Cytat

Error: 0x800f081f

The source files could not be found.
Use the "Source" option to specify the location of the files that are required to restore the feature. For more information on specifying a source location, see https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=243077.

The DISM log file can be found at C:\WINDOWS\Logs\DISM\dism.log

Nie mam pomysłu co się popsuło.

Poza tym komputer działa bez problemu.

FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

Task: {DF208488-C6FD-497A-B8EA-29D48B83FFAD} - System32\Tasks\SoundBass => C:\Users\Anna\AppData\Roaming\Unpacker\Unpacker.exe <==== UWAGA
C:\Users\Anna\AppData\Roaming\Unpacker
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Może zajrzy tu jeszcze ktoś, kto będzie wiedział, dlaczego aktualizacje się nie instalują? Nie mam na to wpływu.

 

jessi

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Po wieluuuu próbach z tutorialami YT i innymi poradnikami, odpuszczeniu sobie tematu. Wczoraj coś mnie naszło, żeby jednak wejść na stronę Microsoftu i bez większej nadziei wybrałam "Zaktualizuj teraz".  Zaczęła się aktualizacja 20H2, która ku mojemu ogromnemu zadowoleniu zadziałała i razem z nią zniknęły wszystkie błędy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...