Skocz do zawartości

Brak dostępu do Internetu, pomimo że jest połączenie.


Szturwal

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziś zadałem sobie trud i wpisałem hasło "problemy windowsa 10 2004 z siecią" i temat jest ogólnie znany.

Ze strony https://ithardware.pl/aktualnosci/aktualizacja_windows_10_powoduje_zrywanie_polaczenia_internetowego-12841.html

"Microsoft potwierdził nowy problem w poście na forum TechNet, zauważając, że: "Klienci zgłaszają 'brak dostępu do internetu' za pomocą wskaźnika stanu łączności sieciowej (NCSI) na urządzeniach z systemem Windows 10 2004 [aktualizacja z maja 2020 r.], które w rzeczywistości mogą pingować zasoby internetowe lub przeglądać strony internetowe za pomocą przeglądarek internetowych". Problem jest więc znany Microsoftowi i jest sprawdzany, jednak nie ma jeszcze rozwiązania. Najprostszym rozwiązaniem jest przywrócenie systemu do stanu sprzed aktualizacji, jednak jak wiadomo, to rozwiązanie jest dalekie od ideału.

Użytkownicy podają, że w wielu przypadkach pomaga poniższa procedura zmiany parametru w rejestrze:

  • Wpisz "Edytor rejestru" w polu wyszukiwania systemu Windows 10 i uruchom
  • Kliknij „Tak”, aby zezwolić na uruchomienie aplikacji
  • W edytorze znajdź następujący klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ NlaSvc \ Parameters \ Internet
  • Podświetl „EnableActiveProbing” i zmień wartość z 0 na 1"

Zmieniłem i będę obserwował, czy działa....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...