Skocz do zawartości

Analizer sieci wi fi


Penicylina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Potrzebuję jakiegoś dobrego programu do analizowania sieci z otoczenia.
Najlepiej taki, który sami używacie i sobie cenicie i najlepiej, żeby był open source.
Potrzebuję, żeby ustalić spadki przepływów danych z modemu. Nie wiem w czym jest problem a chciałbym zobaczyć czy przypadkiem nie ma problemów z kanałami i zakłóceniami spowodowanych innymi modemami z otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jakiś prosty program, który mógłby w taki sposób przeanalizować sieci: 
https://antyweb.pl/jak-sprawdzic-sygnal-wifi-w-domu-i-usprawnic-dzialanie-sieci/
Na telefonie raczej to mi nie zadziała bo nie korzysta z sieci 5 GHz.
A Wireshark ma tyle opcji, że mi głowa eksploduje, żeby zaznajomić się z tym programem musiałbym poświęcić rok czasu.

Kiedyś korzystałem z takiego prostego programu, niestety nie pamiętam jego nazwy tyle, że wtedy korzystałem z linux'a może na Windowsa też będzie.
Pokazywał pełną listę routerów wykrywanych przez komputer systemy zabezpieczeń i kanały na, których dane routery są. 
Potrzebowałbym listy kanałów chciałem sprawdzić czy inne modemy ze sobą nie kolidują jeżeli chodzi o kanały.

Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie, że tak trudno znaleźć łatwy w obsłudze program do monitorowania sieci wi-fi na komputery. Na telefony jest tych programów multum, łatwe w obsłudze bez większego problemu można sprawdzić stan działania sieci wi-fi. A na komputer to są jakieś programy, które mają tysiące innych zastosowań, które w zasadzie nie są mi do niczego potrzebne. Na stronie dobreprogramy same programy trial albo programy, które nie są mi potrzebne do tego czego chciałbym użyć.
Wcześniej korzystałem z programu NetStumbler i fajnie wszystko pokazywał ale jest stary i nie nadaje się do użytku i korzystałem z linux'a.
Cacti potrzebuje PHP i czegoś tam jeszcze the dude to nie jest to czego szukam.
Znalazłem program niestety ale płatny w sklepie od windowsa z możliwością bezpłatnego przetestewania.
Dziękuje za pomoc.
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...