Skocz do zawartości

Problem z polskimi znakami w angielskim systemie Windows 10 po migracji


dmocha

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam ze służbowego sprzętu. Mam ograniczone uprawnienia.

System Windows jest w wersji anglojęzycznej.

Aktualnie "przenoszę się" ze starej wersji 1709 na nowszą 1909.

Oba systemy, na różnych kompach, są postawione przez admina, moja rola to w sumie delikatna kosmetyka i przeniesienie niektórych danych, programów i własnych ustawień.

Robiłem to już wielokrotnie wcześniej.

Jednak tym razem mam problem z polskimi znakami diakrytycznymi w Windows 10 w nowym systemie.

Przykładowo, w obu komputerach mam Notepad2 w dokładnie tych samych lokalizacjach na dysku. Aplikacja korzysta z identycznych ustawień z pliku ini w tym samym katalogu co plik Notepad2.exe

Czyli jest dokładnie jeden do jednego, ale jednak w starym kompie tworząc pusty nowy plik txt są polskie znaki w domyślnym kodowaniu ANSI, a w nowym już nie.

Jedyna różnica jest taka, że podglądając schemat kodowania, w starym kompie widzę ANSI (1250), a w nowym ANSI (1252)

 

W obu komputerach (systemach) widzę w trayu pasek języka i mam (do wyboru) Polish (Programmers) QWERTY i angielski oczywiście.

Próby z "pisaniem po polsku" wykonuję gdy mam ustawiony POL jako deafult, a jednak mimo to w nowym systemie nie widzę polskich znaków diakrytycznych.

 

Czy to wina Windows? Co jeszcze musiałbym ustawić, zmienić, sprawdzić? Skończyły mi się pomysły :(

Jednak w starym kompie 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...