Skocz do zawartości

Naprawa Net Framework 2.0


lucas39

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.

Posiadam Windowsa 7 x64 na ktorym  nie moge uruchomic jednego z programow.

W oknie bledu programu doczytałem sie ze cos jest nie tak z ladowaniem  Net Framworka. Po zagłębieniu sie  wysnułem wniosek ze chyba posiadam uszkodzona  wersjie Net Framworka 2.0  instalujaca sie wraz z systemem.

Prosze o pomoc w naprawie NF 2.0 oraz jesli sie da to dogrania SP do NF2.0.

Nie wiem co wkleic wiec  prosze pisac udostepnie wszystko co mozliwe.

Raport bledu.txt.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
W dniu ‎2020‎-‎09‎-‎07 o 12:17, giyefiki napisał:

.Net Framework jest kompatybilny wstecznie więc ściągnij najnowszy x64 ze strony producenta.

Nie jest kompatybilny wstecznie. Wersje 1 i 2 nie są kompatybilne. Nie uruchomisz aplikacji dla 1.x mając tylko .net Framework 2. Wersje 2 i 3.x chyba są kompatybilne. 2/3.x i 4 chyba znowu nie są.

 

Jeśli jest problem z aplikacją dla Frameworka 2, zacząłbym od próby zainstalowania wersji 3.5 SP1.

Odnośnik do komentarza

a wiec

3.5 zainstalowane (kolejny raz)

poprawka 3.5.1 nie instaluje sie - wyskakuje komunikat ze jest juz zainstalowana.

4.8 zainstalowane wraz z polskim pakietem jezykowym

 

Program nadal sie nie uruchamia. A moze jestem w bledzie i nie jest to wina NF?

Chociaz nadal bardzo bym chcial by ktos podpowiedzial jak przeinstalowac wersje 2.0 ktora  laduje sie wraz z systemem podczas instalacji.

Odnośnik do komentarza
W dniu ‎2020‎-‎09‎-‎10 o 08:33, lucas39 napisał:

Program nadal sie nie uruchamia. A moze jestem w bledzie i nie jest to wina NF?

Sprawdź to poprzez zainstalowanie innej aplikacji korzystającej z Frameworka 2

W dniu ‎2020‎-‎09‎-‎10 o 08:33, lucas39 napisał:

Chociaz nadal bardzo bym chcial by ktos podpowiedzial jak przeinstalowac wersje 2.0 ktora  laduje sie wraz z systemem podczas instalacji.

A co zgłasza instalator wersji 2? Że wykrył nowszą wersję, zgadłem? Pewnie najpierw trzeba odinstalować 3.5.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎2020‎-‎09‎-‎24 o 10:09, lucas39 napisał:

Nie znam aplikacji az na tyle by wiedziec ktora wykorzystuje jakiego NF.

Jeśli nie ma takiej informacji w dokumentacji, ani nie jest wyświetlana w czasie instalacji, to możemy tylko zgadywać. Pewne jest tylko jedno: program nie może korzystać z wersji Frameworka nowszej niż ta, która istniała, gdy został wydany.

W dniu ‎2020‎-‎09‎-‎24 o 10:09, lucas39 napisał:

Przy probie instalacji 2.0 jest informacja ze juz jest ( jest ladowany wraz z systemem bo jest w niego wkompilowany)

Instalka 2.0 dla W7 chyba nie istnieje.

64-bitowa instalka Frameworka 2 jest tylko dla XP/Servera 2003.

 

W Windows 8.1 oraz Server 2008 R2, Framework 2/3 jest składnikiem wbudowanym, ale opcjonalnym. W każdej chwili możesz usunąć go i z powrotem dodać. Czy nie ma takiej opcji w Win 7? Nie pamiętam, a nie mogę sprawdzić, bo nie mam już 7. Jeśli nie ma, to aby mieć świeży Framework, raczej zostaje postawienie systemu od nowa.

 

A czy ta aplikacja jest bardzo ważna? Ostatnio jeden użytkownik ostro męczył niedziałający program P2P, choć są dziesiątki innych.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...